Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Kanaďania sú majstri sveta v hokeji 2015

Kanadskí hokejoví reprezentanti získali zlato na 79. majstrovstvách sveta v Česku. V nedeľňajšom zápase porazili Rusov 6:1 a môžu sa tak tešiť na zlaté medaile po ôsmich rokoch. Už úvod zápasu lepšie zvládali Kanaďania a ujali sa vedenia. Rusi nestačili zachytávať súperove ofenzívne útoky. Kanaďania podčiarkli svoju dominanciu, keď v druhej tretine strelili ďalšie tri góly a neskôr si to potvrdili gólmi od Girouxa a MacKinnona. V tretej tretine si Rusi zmiernili prehru jedným gólom od Malkina.

Kanaďania síce triumfovali posledné dva roky na zimných olympiádach ale na MS si vybojovali svoj prvý titul od roku 2007, kde vo finále zvíťazili nad Fínskom. Do svojej zbierky si tak pridali 47. medailu (zlaté medaily – 25). Kanadskí hokejisti predviedli na MS úžasný hokej a počas svojich desiatich zápasoch sa nenašiel nik, kto by ich porazil, pričom súperom nasúkali úctyhodných 64 gólov. A zato, že neprehrali ani jeden zápas tak získali špeciálnu výhru – jeden milión švajčiarskych frankov.

Rusi sa museli uspokojiť so strieborným druhým miestom a pridali si tak do svojej zbierky 44. medailu.

zdroj: tasr.sk