Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Messi prekonal hranicu 400 gólov

Argentínsky futbalista Lionel Messi skóroval v sobotňajšom zápase 6.kola španielskej Primera Division celkovo dvakrát a prispel tak k víťazstvu FC Barcelony nad Granadou s výsledkom 6:0. Pre Messiho to boli v poradí 400. a 401. zásah v jeho doterajšej kariére. Celkovo sa v drese katalánskeho klubu gólovo presadil až 359-krát a za národný tím skóroval 42-krát.

Prvý krát skóroval v 62. minúte zápasu, keď hlavičkou po centri od Daniho Alvesa zvýšil na 4:0. Druhý gól padol osem minút pred koncom zápasu a uzavrel tak skóre na 6:0. Taktiež zaznamenal tri asistencie.

„Aj keby som počítal góly, ktoré som strelil v škole počas veľkých prestávok, nikdy v živote nedosiahnem hranicu 400 gólov. Sledovať Lea, s akou ľahkosťou skóruje a popri tom asistuje spoluhráčom, je potešenie,“ pochválil svojho zverenca samotný tréner Kataláncov Luis Enrique.

Zdroj: tasr.sk