Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Na konte máme už 2 víťazstvá!

Slovenskí hokejoví reprezentanti na svojom druhom vystúpení na MS v Ostrave si pripísali znova dva body po víťazstve nad Bieloruskom. Pričinil sa o to obranca Andrej Meszároš, ktorý strelil dva góly a zápas skončil 2:1 po predĺžení. Na konte tak majú 4 body keďže sobotňajší zápas s Dánskom vyhrali 4:3 po nájazdoch.

Hokejisti začali prvú tretinu nervózne, po 30tich sekundách zápasu sa Meszároš odobral na trestnú lavicu. Našťastie oslabenie ustáli. Neskôr sme sa mohli tešiť z dvojminútového trestu na strane súpera a ako bonus sme mali možnosť otvoriť skóre v podobe nájazdu Mariána Gáboríka, ktorý to ale nevyužil. Aj vďaka viacerým chybám sme sa prepracovali k početným príležitostiam, ktoré sme aj tak nepremenili na góly.

Druhú tretinu zápasu sme začali v oslabení, keď na trestnú lavicu putoval Gáborík. Ale aj v oslabení sme dostali šancu, kedy Bartovič trafil súperovho brankára a takáto pulzujúca atmosféra pokračovala ďalej. Sem tam sa objavili bieloruské strely, ktoré Laco bezpečne vykryl. Stupňovanie tlaku prichádzalo od obrancov, kedy mal príležitosť Jánošík a šance sa neujal ani Daňo, ktorý trafil betón. Postupne sa začala na ľade tvoriť nervozita, čo sa odrazilo na viacerých potyčkách medzi spoluhráčmi. Bezgólovú situáciu nedokázal premeniť ani Kopecký, ktorý nedokázal zblízka usmerniť puk do brány.

Tretiu tretinu sme začínali presilovkou a opakované strely od Gáboríka sa nám ale nepodarilo premeniť. Takisto ani Jurčinove strely či Pánikove dorážky. Bieloruský brankár mal s pribúdajúcimi minútami čoraz viac práce, ale bezvýsledne. Sklamanie prišlo 9 minút pred koncom zápasu kedy Kosticyn takpovediac strelil gól do prázdnej bránky. Bielorusi sa ale dlho z vedenia netešili, po prihrávke Hudáčka strelil Meszároš gól a vyrovnal tak na 1:1. Tri minúty pred koncom zápasu sme hrali v oslabení ale Laco našťastie odolal bieloruskej presilovke. Čakalo náš ďalšie predĺženie, kde rozhodol o víťazstve Meszárošstrelil víťazný gól.

„Prvé góly v reprezentácii chutia vynikajúco. Keď sme vyhrali, je to o to lepšie. Som rád, že sme získali aspoň dva body. Zase sme nezložili zbrane, bojovali až dokonca. Mali sme veľa šancí, ale brankár súpera chytal vynikajúco. Ideme ďalej.“ uviedol strelec dvoch gólov Andrej Meszároš.

Momentálne máme 4 body a v tabuľke si vedieme na treťom mieste. V utorok budeme znova držať palce našim hokejistom, pretože nás čaká ďalší zápas a tentoraz so Slovinskom o 20:15 hod.

zdroj: tasr.sk // refresher.sk