Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Rusov ani Fínov sme poraziť nedokázali

Slovenskí hokejoví reprezentanti vo svojom piatom zápase v sobotu prehrali s Fínskom 0:3, čím sa im znova znížila šanca na postup do štvrťfinále. Hokejisti boli celý zápas pod veľkým tlakom súpera, ale podržal ich úžasný brankár Laco, ktorý nás ochránil od viacerých gólov. Bezgólový stav nasledoval aj v druhej tretine, Slováci sa len bránili, nevedeli sa dostať ani do útočného pásma a ich strely boli viac-menej náhodné.  Slovenskí hokejisti zatlačili súpera až v tretej tretine, kde si vypracovali niekoľko šancí ale fínsky brankár odolával. ČEZ aréna sa dočkala prvého gólu až v 51. minúte zápasu od Fínov.  Naši hokejisti sa snažili zostávajúce minúty vyrovnať a najväčšia šanca sa vyskytla pri vylúčení Barankova ale neúspešne. Slováci ukázali, že presilovky nepatria k ich silným stránkam. V 56. minúte strelil druhý gól  Aaltone a osem sekúnd pred koncom si tretím gólom poistil víťazstvo Komarov.

Včera, 10. mája sa uskutočnil ďalší zápas s Ruskom, kde sme prehrali po predĺžení 2:3. Do tabuľky sme si pripísali ďalší bod a stále máme nádej, že sa dostaneme do štvrťfinále. Samozrejme musíme suverénne vyhrať  nad USA a dúfať, že Bielorusi získajú v dvoch zápasoch, ktoré ich čakajú, maximálne bod. Slováci sa ujali vedenia hneď na začiatku zápasu, kedy Kopecký strelil gól z otočky a nepozorný Bobrovskij ho pustil do siete. Zápas sa odohrával v tlaku Rusov, čo vyvrcholilo tým, že Rusi skóre otočili. Najskôr vyrovnali v 28.minúte v presilovke a na začiatku tretej tretiny poslal Rusov do vedenia Tarasenko. V 50. minúte dostal do varu celú ČEZ arénu Gáborík, ktorý vyrovnal stav na 2:2. Zápas dospel do predĺženia, v ktorom sa rozhodlo, že víťazom sa stalo nakoniec Rusko.

Slovenskí hokejisti zakončia svoje účinkovanie v zajtrajšom zápase s USA, ktorý majú postup už istý.

zdroj: tasr.sk