Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Sagan prišiel o zelený aj biely dres, víťazom sa stal Froome

Britský cyklista Chris Froome suverénne zvíťazil v 10. etape Tour de France a zvýšil si tak náskok na čele celkového poradia. Do cieľa, 167 km dlhej trasy prišiel za 4:22:07 hod. Na druhom mieste skončil so stratou 59 sekúnd austrálsky cyklista Richie Porte a tretie miesto obsadil Nairo Quintana z Kolumbie.

Froome jazdil celú etapu v pohode a v závere predviedol suverénnu jazdu so svojou vynikajúcou formou. Na čele celkovej klasifikácie má 2:52 min. náskok na Američana Teya Van Garderena z BMV, Quintana stráca tri minúty, Contador štyri a Nibali takmer sedem minút.

Froome neskrýval svoje nadšenie: „Nemám slov, je to neuveriteľné. Nemôžem uveriť, ako mi moji kolegovia v tíme pomohli a ako ma potiahli. Išlo to ako podľa učebnice. Niečo úžasné, chlapci boli skvelí. V tomto momente im nedokážem dostatočne poďakovať,“.

Jediný slovenský účastník Peter Sagan prišiel do cieľa na 158. mieste so stratou 22:39 min. Celkovo sa nachádza na 34. mieste celkovej klasifikácie. Sagan si neudržal dres pre lídra bodovacej súťaže a dokonca prišiel aj o ten biely. Zelený dres získal nemecký cyklista Andre Greipel s trojbodovým náskokom pred Saganom a najlepším mladým pretekárom sa stal po novom Quintana.

Utorková etapa mala pre domácich pretekárov netradičný nádych, pretože Francúzsko oslavovalo 14. júla významný sviatok – Dobytie Bastily. A tak sa domáci pretekári snažili vytiahnuť a ukazujú neobyčajné výkony.