Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Sagan vyhral 6. etapu Okolo Švajčiarska

Slovenský cyklista Peter Sagan zvíťazil vo včerajšej 6. etape cyklistických pretekov Okolo Švajčiarska a porazil tak Jurgena Roelandtsa a Alexandra Kristoffa. V tretej etape vyhral prvé miesto a v ďalšej skončil ako druhý. Má na konte 35 bodov a stále vedie bodovaciu súťaž. Po štvrtku sa zaradil na 40. miesto a od roku 2011 je toto už Saganove jedenáste víťazstvo na pretekoch okolo Švajčiarska.

Na začiatku diktovali tempo cyklistov Rutkiewicz, Mohorič, Dumont a Baugnies, ale peletón so Saganom ich nakoniec dostihol a pred koncom si vytvorili východiskovú pozíciu pre špurt. Zakončenie etapy skomplikovalo zlé počasie a pre mokrý terén niekoľko cyklistov si neudržalo stabilitu. Saganovi viditeľne pomohli jeho kolegovia, ktorí mu vytvorili priaznivú špurtovaciu pozíciu. Kristoff a Cavendish získali až šieste miesto po dvojsekundovej strate.

„Dnes Etixx – Quickstep ťahal počas celej etapy a my sme tvrdo pracovali. V predposlednej zákrute som bol dosť vzadu. Vzal som zákrutu dosť široko doprava a ocitol som sa po boku spolu s Danielom Bennatim a jazdca z Lotto. Vošli sme do poslednej zákruty a ja som išiel na šprint a zvíťazil som. S výsledkom som veľmi spokojný a rád by som sa poďakoval celému tímu, pretože pripravili dokonalý vjazd do cieľa. Ferdi Kübler a Hugo Koblet sú držitelia rekordu na Tour de Suisse s 11 vyhratými etapami… Zajtra sa budeme snažiť zdolať tento rekord!“ sprostredkoval slová Sagana jeho mediálny manažér Jozef Korbel.

zdroj: tasr.sk