Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Slováci premrhali dvojgólový náskok a prehrali 2:3

Slovenskí hokejoví reprezentanti vo svojom štvrtom vystúpení na MS prehrali s Nórskom 2:3 a skomplikovali si tak šancu na postup do štvrťfinále. V tabuľke sú stále na treťom mieste so siedmimi bodmi a ešte ich čakajú náročné zápasy s Fínskom, s Ruskom a s USA.

Nóri začali prvú tretinu zostra a Laco nedovolil dvakrát skórovať  dorážajúcemu Martinsenovi a rozhodne sa prvé minúty zápasu nenudil. Slováci nevedeli zabrzdiť súperove útoky, ktorí s ľahkosťou prenikali do útočného pásma. Hokejistov prebudilo až vylúčenie Martinsena, keď Tomáš Surový dorazil gól do bránky po Gáboríkovej strele. V druhej tretine zvýšil skóre na 2:0 obranca Marek Ďaloga, ktorý strelil gól od modrej čiary. Nóri sa nesnažili rezignovať a delovkou od Nörstebö znížili skóre na 1:2. Slováci si vytvorili tlak v ďalšej presilovke ale Haugen odolal pokusom Hudáčka a Bližňáka a tak Nóri oslabenie prežili. Ale následne sa dočkali vyrovnania, keď gól strelil nekrytý Olsen.

Tretia tretina sa začala vylúčením Ďaloga za nedovolené bránenie brankárovi Hausenovi. Nóri túto výhodu využili a Nörstebö tak druhýkrát strelil gól z diaľky. Zápas neodohral do úplného konca Meszároš, ktorý koncom hokejky bodol súpera a aby to nestačilo nórskeho útočníka zrazil na zem Baranka a súperi tak hrali vyše minúty v početnej prevahe 5 na 3. Našťastie Slováci odolali tomuto náporu ale vyrovnania sa už nedočkali ani po možnosti presilovky ani po odvolaní brankára.

Hokejisti majú teraz dva dni voľna a najbližší zápas odohrajú v sobotu o 16:15 hod. s Fínskom.

zdroj: tasr.sk