Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Slovensko porazilo Slovinsko 3:1

Tretí zápas, ktorý sme odohrali so Slovinskom sa skončil našim víťazstvom 3:1 . Získali sme 7 bodov a tak sme sa posunuli na tretie miesto v tabuľke. Počas zápasu Slováci robili množstvo chýb a pripravili sa tak o väčšie šance.  V úvode sa postaral o šancu Ďaloga, ktorý sa vďaka svojej rýchlosti presunul od pravého mantinelu až pred bránku, ale Kristan si s ním poradil. Slovinci sa v 7. minúte ujali vedenia a v oslabení nám dal gól Urbas, ktorý dostal prihrávku od Krancja. V 9. minúte sa pred slovinského brankára dostal aj Pánik, ale neúspešne. Napätie vyvrcholilo po Barankovej strele, keď skončil terč Draveckého na žrdke. Slovenskí hokejisti dokázali dostať súpera pod tlak, ale zbytočnými omylmi prichádzali o puk i o pásmo, čo Slovinci využili na ohrozenie bránky. Druhému gólu Urpasa zabránil len pohotový Laco.

Tréner Vujtek stiahol z útoku Kopeckého a vystriedal ho Surový. Kopecký zase nahradil Hudáčka v štvrtom lajne. Slovinci začali druhú tretinu poriadnym tlakom, čo vyvrcholilo vylúčením Baranka a mali sme čo robiť, aby sme nedostali druhý gól.

Tréner pomenil hráčov aj pred treťou tretinou. Do prvej naskočil Hudáček, ktorý nahradil Daňa. Slováci mali možnosť znova využiť presilovku, ale prišlo sklamanie a najväčšiu šancu mal Jurčo. Pri ďalšej početnej prevahe už konečne Meszároš vyrovnal stav na 1:1. Zápas pokračoval v prospech slovenského tímu. V 55. minúte sa dočkal gólu Gáborík, ktorý poslal Slovensko do vedenia a tretí gól dal do prázdnej bránky po odvolaní slovinského brankára.

Vladimír Vůjtek, tréner SR: „Bol to veľmi dobrý zápas, veľmi dramatický. Obidve mužstvá mali šancu zvíťaziť. My sme už od 7. minúty prehrávali 0:1, o to ťažšiu sme mali pozíciu. V tretej tretine sa nám podarilo otočiť skóre, šťastne pre nás, nešťastne pre súpera. Hral sa perfektný zápas po stránke nasadenia, bojovnosti, ale nehovorím, že po stránke hokejového umenia.“

Marián Gáborík, autor dvoch gólov SR: „Bol to naozaj náročný zápas. Hrali sme trošku v kŕči, ale tri body sú doma, a to je dôležité. Nebol to náš najlepší výkon, ale ukázali sme, že vieme hrať aj keď prehrávame. Dal som dôležitý gól, a potom sme to dokončili. Libor mi to pekne priťukol, konečne mi to tam padlo. Musíme dobre zregenerovať a nachystať sa na nebezpečných Nórov.“

Slovenskí hokejoví reprezentanti sa najbližšie stretnú dnes o 20:15 v zápase s Nórskom.

zdroj: tasr.sk