Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Slovensko porazilo Švédsko, máme bronz

Slovensko získalo v tejto vekovej kategórii svoju druhú medailu po 16-tich rokoch.

Slovenská hokejová reprezentácia pre nás vybojovala bronzové medaily na majstrovstvách sveta do 20 rokov v Kanade. V noci, z pondelka na utorok, zdolali v súboji o 3. miesto favorizovaných Švédov, keď v torontskom Air Canada Centre zvíťazili 4:2. Zopakoval sa tak doposiaľ jediný medailový úspech zo šampionátov tejto vekovej kategórie, keď sa v roku 1999 tešili rovnako z bronzu.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša tak prekročili očakávania, keďže na šampionát išli so základným cieľom, a to vyhnúť sa bojom o záchranu. Z ťažkej A-skupiny úspešne postúpili do štvrťfinále, v ktorom zdolali susedov z Česka 3:0.

Súboj o bronz naši odštartovali výborne a hneď v úvodnej 4. minúte viedli už 2:0 po góloch Šoltésa a Rosandiča. Švédi však vyrovnali ešte do konca úvodnej tretiny zásluhou Nylandera a Löökeho. Svojich súperov však nezlomili. Práve naopak, v druhej tretine mali viac z hry Slováci a v úvode tretej tretiny sa počas 5 minútovej presilovky opäť dostali do vedenia, keď Réway nabil Skalickému. V posledných minútach už Severanov nepustili do čistých šancí a ustrážili si svoj náskok. V poslednej minúte upravil na konečný stav 4:2 Koyš.

zdroj: tasr.sk