Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Slovensko sa rozlúčilo s MS prehrou proti USA 4:5

Slovenskí hokejoví reprezentanti sa rozlúčili s majstrovstvami sveta v Ostrave po prehre s USA 4:5 po predĺžení. V tabuľke B-skupiny sa tak umiestnili na piatom mieste s deviatimi bodmi a celkovo sa umiestnili na deviatom mieste. USA si víťazstvom zabezpečilo prvé miesto v skupine a vo štvrťfinále ich čaká zápas so Švajčiarskom.

Slováci mali veľmi zlý úvodný štart zápasu. Už v piatej minúte prvej tretiny viedli Američania 2:0. Američania mali pod kontrolou aj ďalší priebeh zápasu a v 21. minúte strelil gól Lee, ktorý strelil gól nášmu druhému brankárovi Hudáčkovi. Gáboríkov gól v 27. minúte nakopol slovenských hokejistov a druhá tretina patrila hlavne im. Slováci sa zobudili a ukázali najlepší hokej. Po góloch Draveckého, Jánošika, Bartoviča dokázali otočiť stav zápasu z 3:0 na 4:3 v priebehu 12 minút. Ale v závere tretiny ešte vyrovnal skóre Coyle na 4:4. V riadnom čase už žiadny gól nepadol tak sa predlžovalo a 28 sekúnd pred koncom rozhodol o víťazstve Američanov Eichel.

zdroj: tasr.sk