Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Slovensko vyhralo nad Ukrajinou!

Slovenská futbalová reprezentácia šokovala Ukrajinu. Futbalisti pod vedením trénera Jána Kozáka v pondelkovom stretnutí C-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska zvíťazili v Kyjeve nad hráčmi domáceho výberu 1:0.

Kyjevská mrazivá noc je za nami! Slovenská družina ju s vypätím všetkých síl predovšetkým v druhom polčase prežila a pripisuje si tak viac, než len tri body. Dokázali sme sami sebe, i neprajníkom, že aj proti najlepším dokážeme hrať vyrovnanú hru. V úvodnom dejstve sme boli dokonca futbalovejší, než domáci favorit. Slovenský tím odpovedal na aktivitu súpera akciou v 17. minúte s gólovou koncovkou – loptu z kopačky Pečovského predĺžil kapitán Hamšík na Maka, ten sa zbavil dvojice zadákov a popri brankárovi Pjatovovi otvoril skóre duelu 0:1.V druhom polčase sa nám podarilo udržať najtesnejšie vedenie. Rázny prístup Jána Kozáka prináša svoje ovocie.

„V prvom rade treba poďakovať hráčom za obetavý výkon. Po fyzickej stránke to bolo náročné stretnutie. Niektorí prišli na zraz nerozohraní, nemajú záťaž ešte v krvi. Hráči sa obetovali pre mužstvo. Je to prvý zápas, kvalifikácia je dlhá. Všetci chlapci i moji kolegovia z realizačného tímu odviedli kus roboty. Hráčov sme nastavili, aby podali v dnešnom zápase obetavý výkon. Súper má veľkú kvalitu, občas nás zatlačil, mali sme i šťastie. Víťazstvo je pre nás povzbudením,“ povedal tréner Ján Kozák.

Slovenská reprezentácia včera ukázala svoju bojovnosť, svoje odhodlanie, miestami i futbalovú kvalitu a predovšetkým vieru vo vlastné schopnosti. Ak si tieto cnosti prenesieme i do ďalšieho priebehu kvalifikácie, mohli by nás čakať dva krásne futbalové roky!

Zdroj: pravda.sk Foto: Reuters