Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Žilina zdolala víťazov španielskeho Superpohára!

Vo štvrtok, 20. augusta sa konal prvý zápas MŠK Žilina v play off Európskej ligy UEFA 2015/2016 proti španielskemu Athleticu Bilbao. Žilinčania triumfovali 3:2 a odveta je naplánovaná o týždeň v San Mames v Baskicku.

Od začiatku zápasu bol veľkým favoritom čerstvý víťaz španielskeho Superpohára, ktorí v prvom polčase strelili dva góly vďaka veľkým chybám domácich. Ale v druhom polčase znížil stav zápasu Jakub Pauer, v 77. minúte vyrovnal striedajúci Wiliam a v nadstavenom čase rozhodol o víťazstve Žiliny. Nádej na vytúžený postup do EL budú Žilinčania reálne živiť v druhom súboji.

„Po prvom polčase to vyzeralo všelijako, ale na to, aké sme mladé mužstvo, sme ukázali charakter a bojovnosť. Podarilo sa nám niečo neskutočné a zápas sme otočili. Ďakujeme za skvelú atmosféru a veríme, že si ľudia nájdu cestu na štadión aj na zápasy v lige.“ vyjadril sa kapitán Žiliny Viktor Pečovský.