Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

82. MS v ľadovom hokeji 2018

Posted on 0 No tags 1

Dánsko (Kodaň, Herning), 4. – 20. máj 2018

Zdravíme všetkých fanúšikov športu, hokeja zvlášť. Pre Slovensko je tu druhá najväčšia športová udalosť roka 2018. Všetci s napätím očakávame ako sa slovenskí reprezentanti popasujú so súpermi na hokejovom šampionáte v dánskych mestách Kodaň a Herning. O dánskom víťazstve v kandidatúre sa rozhodlo pred 4 rokmi, kde v hlasovaní predstihli Lotyšsko v pomere 95:12. Slovensko odohrá svoje zápasy základnej skupiny A v Royal Aréne (12550) v Kodani a pre skupinu B je určená Jyske Bank Boxen (11955) v Herningu. Úspešní kvalifikanti z divízie I.A v roku 2016 sa predstavia na tohtoročnom šampionáte v Dánsku. Stali sa nimi mužstvá Južnej Kórei, ako nováčik elitnej kategórie a mužstvo Rakúska.

Úspešná prezentácia hostiteľa MS 2019

Zúročíme istú mentálnu výhodu, že nám pre rok 2018 nehrozí zostup? Ako budúcoročný hostiteľ majstrovstiev sveta by sme práve tento fakt mali využiť k vylepšeniu si koeficientu v medzinárodnom rankingu. Je dôležitý nielen pre  nasadzovanie tímov do skupín MS, no hlavne pre bezproblémový štart na zimnej olympiáde, v zmysle vyhnutia sa prípadnej kvalifikácie. Určite sa skvele naladíme na MS v Bratislave a Košiciach 2019.

Vsadíte na našich?

Vo všeobecnosti sú predikcie na Slovákov nie veľmi priaznivé. K 1. marcu 2018 Slovensko radíme za 9. najvyššieho favorita s priemerným kurzom na víťazstvo u bookmakerov 80:1. Po nie veľmi úspešnej olympiáde v Pyeongchangu (11. miesto) je to potešujúce, no o úspechu budeme môcť hovoriť až po prípadnom dosiahnutí štvrťfinále a pozície v TOP 8. V rankingu IIHF nám totiž patrí 10. priečka s 90 bodovou, výraznou stratou na 9. Nórsko a takmer 200 bodovou stratou na 8. Švajčiarsko. Pred 11. Bieloruskom máme náskok iba 20 bodov a 12. Francúzskom, resp. 13. Lotyšskom necelých 100 bodov. Rozdiel medzi po sebe idúcimi umiestneniami  je 20 alebo 40 bodov v závislosti od toho, či je dosiahnutý vyšší postupový level okrem základnej skupiny. V teoretickej rovine uveďme príklad, ak by sme chceli preskočiť Švajčiarsko musíme hrať o medaile, za predpokladu ich horšieho výsledku ako je štvrťfinále. Najbližšie dvoje MS nás čaká „fuška“, aby sme sa vyhli náročnej kvalifikácii na olympijský turnaj v roku 2022 v Pekingu. Tá by mala byť na programe v úvode ligovej sezóny 2020/2021. V teórii pravdepodobnosti si ju o dva roky skôr zahráme ako nie. Priamo na OH sa kvalifikuje iba 8 tímov rankingu + Čína, ktorá bude v roku 2022 organizátorom ZOH.  Zvyšné tri miestenky budú určené pre úspešných kvalifikantov. Buďme ale optimisti, ak zopakujeme vlastný nečakaný úspech vo Fínsku 2012 alebo nemecký víťazný ťah z nedávnej olympiády, nemusíme sa báť!

Konečná nominácia SR na majstrovstvá sveta v Dánsku (Kodaň a Herning):

brankári: Denis Godla (KalPa Kuopio), Marek Čiliak (HC Kometa Brno), Patrik Rybár (Mountfield Hradec Králové)

obrancovia: Adam Jánošík (HC Bílí Tygři Liberec), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg), Marek Ďaloga (HC Sparta Praha), Martin Fehérváry (IK Oskarshamn), Dominik Graňák (Mountfield Hradec Králové), Mário Grman (Pirati Chomutov), Christián Jaroš (Belleville Senators/Ottawa Senators), Andrej Sekera (Edmonton Oilers)

útočníci: Pavol Skalický (HC 05 Banská Bystrica), Martin Bakoš (HC Bílí Tygři Liberec), Lukáš Cingel (Mountfield Hradec Králové), Dávid Bondra, Dávid Buc, Patrik Svitana (všetci HK Poprad), Michal Krištof (HK Nitra), Juraj Mikúš (HC Litvínov), Marcel Haščák (HC Kometa Brno), Tomáš Marcinko (HC Oceláři Třinec), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha), Ladislav Nagy, Marek Hovorka (obaja HC Košice), Tomáš Jurčo (Chicago Blackhawks)

Atraktívna ponuka kurzov na MS v hokeji v DoubleStar Bet!

Držme palce!

Slovenskooo !!!

 

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *