Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Adam Žampa bodoval v obrovskom slalome v Jasnej

Slovenský lyžiar Adam Žampa včera zvíťazil v obrovskom slalome v rámci finálových pretekov  Európskeho pohára alpských lyžiarov v Jasnej v Nízkych Tatrách.

Žampa skončil po prvom kole na šiestej priečke a po druhej jazde s piatou najrýchlejšou jazdou sa priblížil k celkovému triumfu. Pre 24- ročného pretekára spod Tatier je to prvé víťazstvo v pretekoch Európskeho pohára v jeho doterajšej kariére. Jeho včerajší triumf  ho posunul na 11.priečku v celkovom hodnotení obrovského slalomu v Európskom pohári.

„Prvé kolo mi vyšlo celkom dobre, hore som bol veľmi rýchly a dolu som urobil menšiu chybu, ale stratil som len 15 stotín za prvým. V druhom kole sa mi hneď na štarte spojili pätky lyží, otočilo ma, ale po pretekoch som ešte nemal. Na tomto krátkom ‚obráku‘ som dal do toho všetko a jazda mi vyšla super. Napokon je z toho premiérové víťazstvo v Európskom pohári a ešte aj doma, čo je neskutočné. Tak nejako som si to predstavoval,“ uviedol Žampa pre agentúru SITA.

Európsky pohár je kategória pretekov, ktorá sa úrovňou nachádza pod Svetovým pohárom. Na Chopku v Jasnej sa predstavilo množstvo kvalitných pretekárov zo Svetového pohára. Francúz Cyprien Richard, víťaz z pondelka, má na svojom konte aj triumf zo Svetového pohára. Rovnako aj jeho krajan Steve Missillier je držiteľom striebra z olympijských hier v Soči.

Vo včerajších pretekoch za Adamom Žampom skončil na druhom mieste Francúz Greg Galeotti, ktorý zaostal o 15 stotín sekundy. Na treťom mieste sa umiestnil Švajčiar Loic Meillard (+0,20). Mladší Adamov brat Andreas obsadil nakoniec 38. priečku s odstupom 3,40 sekundy za víťazom.

„Snehové podmienky boli dnes lepšie ako včera. Trať lepšie premrzla a perfektne vydržala aj v druhom kole. Je škoda, že nás nepustili úplne zhora z pôvodného miesta štartu, ale teší ma aj víťazstvo na skrátenej trati. Takto krátky ‚obrák‘ som nezažil prvýkrát, na fisových pretekoch sa jazdia iba takéto krátke,“ dodal náš pretekár.

zdroj: pravda.sk

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *