Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Do tretice získal Zlatú loptu FIFA Cristiano Ronaldo

„Získať túto cenu je niečo neobyčajné. Mám stále motiváciu vyhrávať trofeje. Pôjdem ďalej a chcem byť ešte lepším futbalistom,“ povedal Ronaldo.

Cristiano Ronaldo z tímu Real Madrid sa po tretíkrát stal držiteľom Zlatej lopty FIFA, ktorá je určená pre najlepšieho futbalista za rok 2014. 29-ročný portugalský útočník opäť triumfoval v prestížnej ankete magazínu France Football a Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) pred ďalšími dvoma finalistami. A to nemeckým brankárom Manuelom Neuerom, ktorý hrá za Bayern Mníchov a štvornásobným držiteľom ocenenia Lionelom Messim z Argentíny – FC Barcelona. Výsledky prestížnej ankety vyhlásili na pondelkovom slávnostnom galavečeri vo švajčiarskom Zürichu.

Ronaldo získal 37,66 % hlasov a do svojej vitríny pridal Zlatú loptu po rokoch 2008 a 2013. Druhý skončil Messi s 15,76 percentami, ktorý predbehol Neura len o štyri stotinky percenta.

4-dea1f7a7a92bc76cbbca805fbd534d47df920daa

Na hlasovaní sa zúčastnili kapitáni národných tímov či reprezentační tréneri a tiež vybraní novinári. Cristiano Ronaldo uspel najmä vďaka 54 gólom (60 zápasov), ktoré dal v sledovanom období od 30. novembra 2013 do 21. novembra 2014. S „bielym baletom“ zbieral aj trofeje, vyhral Ligu majstrov, európsky Superpohár, Španielsky pohár či MS klubov FIFA.

„Ďakujem celej mojej rodine za podporu. A všetkým, ktorí mi dali hlas. Rovnako tak trénerovi Carlovi Ancelottimu a spoluhráčom v Reale. Získať túto cenu je niečo neobyčajné. Mám stále motiváciu vyhrávať trofeje. Pôjdem ďalej a chcem byť ešte lepším futbalistom. A získať Zlatú loptu štvrtýkrát,“ ďakoval Ronaldo na pódiu.

zdroj: tasr.sk // foto: tasr.sk

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *