Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Fialková opäť prekvapila, zlatá v šprinte

Slovenská biatlonistka včera v Osrblí na zimnej univerziáde získala zlatú medailu v šprinte. Zvíťazila s jasným náskokom 29,5 sekundy pred Ruskou Jevgenijou Pavlovovou a 34,9 sekundy ju delilo od Češky Jitky Landovej.

Celkovo sa na šprintérskej 7,5 km trati nazbieralo päťdesiat biatlonistiek. Avšak iba niektoré mohli pomýšľať na medaily. Favoritkami boli najmä prvé tri z nedeľných vytrvalostných pretekov. Medzi nimi aj naša biatlonistka Paulína Fialková, a dve české reprezentatky Jitka Landová a Eva Puskarčíková.

Paulína Fialková po bronze dostala chuť aj na ďalšie medailové priečky. Na trať vybehla so štartovným číslom 6 a už na prvých terčoch sa perfektne naladila. ‚Ležku‘ zastrieľala bez najmenších výkyvov a vytvorila si tak pozíciu na medailovú priečku. Už pred ‚stojkou‘ bolo zrejmé, že ak ju Fialková zvládne, tak sa opäť ocitne na medailovom stupni. V hľadisku jej úsilie sledovala aj dvojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová.

„Po bronze vo vytrvalostných pretekoch som vyhlásila, že mám chuť na ďalšiu medailu, musela som to splniť,“ povedal s úsmevom Paulína Fialková, ktorá pre slovenský biatlon vybojovala v histórii už 18. vzácny kov na SZU. „Inak sa mi nešlo zle, v treťom kole som trochu cítila únavu, pretože zdravotne som na tom dosť zle. Streľba ma podržala, bola stopercentná, a nestáva sa to u mňa často. Dúfam, že zdravie ma už bude poslúchať viac, trápi ma teraz kašeľ, no aj s ním môžem pretekať. Najviac obáv som mala z Češiek, preto ma teší, že na domácich tratiach s nimi môžem držať krok.“

zdroj: tasr.sk

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *