Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Hossa s Chicagom Blackhawks získal tretí Stanley Cup

Posted on 0 , 0

Chicago Blackhawks v noci na utorok zdolali Tampu Bay 2:0. Marián Hossa sa tak stal prvým Slovákom s tromi prsteňmi pre držiteľov pohára. 

Chicagskí hokejisti sa stali víťazmi finálovej série play off NHL v pomere 4:2, keď porazili Tampu Bay 2:0. „Čierni jastrabi“ ako ich prezývajú, v tíme so Slovákom Mariánom Hossom získali Stanleyho pohár tretíkrát v uplynulých šiestich rokoch.

Blackhawks získali celkovo šiesty Stanley Cup v 89-ročnej histórii klubu. „Je úžasný pocit dvihnúť nad hlavu pohár pred plným hľadiskom. Myslím si, že v meste sa rozpútajú obrovské oslavy. Teším sa na víťazný marš mestom,“ povedal pre tsn.ca útočník Brandon Saad. „Mám pocit, že snívam a že sa mi to všetko len zdá. Je to neskutočne krásny pocit,“ uviedol kapitán Chicaga Jonathan Toews

Marián Hossa sa tak stal prvým slovenským hokejistom v histórii, ktorý dokázal trikrát vyhrať slávny Stanleyho pohár. Najskôr to bolo v roku 2010 a 2013 a týmto tretím triumfom odviedol pozornosť od Kopeckého, ktorý má na konte dva prstene za získanie pohára.

„Je to úžasné takto vyhrať pred vlastnými divákmi. Sme úžasná partia. V týchto chvíľach myslím na moju rodinu a pozdravujem všetkých priaznivcov. Som hrdý, že som mohol potešiť našu krajinu tým, že som súčasťou fantastického tímu. Bola to ťažká sezóna, na ktorej konci sa tešíme,“ oznámil slovenský šampión NHL Marián Hossa.

Vďaka Hossovi sa Stanleyho pohár ukáže znova v Trenčíne a už šiestykrát počas ôsmich rokov. Stanleyho pohár získal po prvýkrát v roku 1961 Stan Mikita a odvtedy ho získali ďalší slovenskí hokejisti ako Jiří Bicek, Martin Cibák, Tomáš Kopecký, Miroslav Šatan, Marián Hossa, Zdeno Chára, Michal Handzuš a Marián Gáborík.

Komisár ligy Gary Bettman označil chicagskí tím za „dynastiu“ v NHL. Cenu za najužitočnejšieho hráča získal kanadský obranca Duncan Keith, ktorý strelil víťazný gól a okrem toho nazbieral 18 asistencií a patrí tak medzi piatich najproduktívnejších hráčov play off. Ako prvý zdvihol Stanleho pohár kapitán Jonathan Toews, ktorý ho hneď odovzdal fínskemu hráčovi Kimovi Timonenovi, ktorý sa trofeje prvýkrát dočkal vo veku 40 rokov a mohol sa tak nádherne rozlúčiť s kariérou v NHL.

zdroj: tasr.sk

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *