Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Kvalifikácia na ME – Slováci si dnes zmerajú sily s Maltou

Futbalistov dnes čaká prípravný zápas pred vstupom do kvalifikácie o postup na ME. Slováci nastúpia proti Malte na Žilinskom štadióne (o 18:20 vysiela Dajto).

Predpokladaná zostava: Kozáčik (Novota) – Pekarík, Ďurica, Gyömbér, Hubočan – Kucka – Weiss, Hamšík, Stoch – Nemec, Mak

Malťania nemajú príliš veľké meno, dlho ich brali za outsiderov, ale napríklad českí futbalisti ich viackrát nedokázali zdolať. Slováci z piatich súbojov vyhrali štyri a jedenkrát remizovali. V Trnave pôsobí maltský reprezentant Paul Farrugia.

„V Európe už žiadne predjedlá nie sú. Aj Malta nám bude vzdorným súperom, ale určite budeme favoritom a mali by sme ten zápas vyhrať,“ hovorí Hamšík. Pri neúčasti potrestaného Škrtela povedie Marek Hamšík Slovákov do úvodného súboja kvalifikácie o postup na ME na Ukrajine ako kapitán. Žiadny slovenský futbalista nebude pod väčším nátlakom.

Veľmi dôležitá bude príprava na Ukrajinu, ale výkon s Maltou nám veľa napovie. Slováci v tomto roku odohrali tri prípravné súboje, vyhrali v Izraeli 3:1, doma s Čiernou Horou 2:0 a prehrali v Rusku 0:1. Malta je v rebríčku Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) na 150. pozícii, Slováci sú na 45. priečke.

Boj o finálový turnaj, na ktorom sa prvýkrát v histórii predstaví 24 národných mužstiev starého kontinentu, začínajú zverenci trénera Jána Kozáka v pondelok 8. septembra v Kyjeve proti domácej Ukrajine.

Zdroj: sme.sk   Foto: dajto.markiza.sk

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *