Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Máme titul z Melbourne

Uplynulý víkend, čo sa týka tenisu, bol skutočne zaujímavý. Najviac nás však potešila Tereza Mihalíková, ktorá sa stala prvou Slovenkou, ktorá získala singlový titul na Australian Open v Melbourne.

Slovenská tenistka sa stala víťazkou juniorskej dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open. Vo finálovom zápase si poradila so 14. nasadenou Britkou Katie Swanovou hladko v dvoch setoch 6:1, 6:4 a dosiahla tak svoj životný úspech.

Slovenka mala proti Britke vo finále raketový úvod, keď dvakrát prelomila podanie súperky a vybudovala si tak náskok až 5:0. V druhom dejstve síce prehrávala 0:3, ale nakoniec získala päť gemov v rade a zápas tak dotiahla do úspešného konca.

Mihalíkovej tréner Ján Studenič pre TASR povedal: „Terezka ukázala vynikajúci, zodpovedný prístup. Od prvého kola sa neustále zlepšovala. Na každý zápas sa dokonale pripravila a dodržiavala stanovenú taktiku.“ Mihalíková mala po úspešnom zápase obrovskú radosť. „Som veľmi šťastná, že sa mi podarilo získať grandslamový titul. Vlani na US Open som si vyskúšala, aké je to byť vo finále, no vo štvorhre som v rozhodujúcom súboji neuspela. Teraz som vyhrala. Ani neviem slovami opísať moje pocity, je to neuveriteľné. Prvý set som získala hladko, na začiatku druhého som však spravila niekoľko chýb. Aj keď som prehrávala 0:3, stále som verila, že môžem vyhrať v dvoch setoch a že to nebude trojseťák, ako v prvých troch kolách. Keď súperka požiadala o medical time out, sadla som si na stoličku a povedala som si: „Tereza, poď do toho, dáš to v dvoch setoch“ Začala som si veriť a podarilo sa mi otočiť nepriaznivý vývoj.“

Nadšenie z úspechu Mihalíkovej neskrýval ani generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška. „Terezka dosiahla fantastický úspech. Je to pre mňa veľké prekvapenie, veľmi jej to želám. Už vlani na MS do 16 rokov v Mexiku, kde dievčatá vybojovali striebro, sa prezentovala vo výbornom svetle. Pevne verím, že postupne zvládne aj prechod z juniorky do ženskej kategórie. Myslím si, že o budúcnosť slovenského ženského tenisu nemusíme mať obavy. Anna Karolína Schmiedlová s Kristínou Schmiedlovou si zahrali na grandslamoch juniorské singlové finále, Mihalíková získala titul. Sú to skvelé výsledky.“

Pre 16-ročnú topoľčiansku rodáčku a členku TK Slávia SPU Nitra je to najväčší individuálny úspech v jej doterajšej kariére.

zdroj: tasr.sk

 

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *