Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

MS v hokeji budú v roku 2019 na Slovensku

Slovensko zasiahla fantastická správa – po ôsmich rokoch sa budú majstrovstvá v hokeji konať u nás. Keďže Švajčiarsko odstúpilo, tak Slovensko zostalo ako jediný kandidát na usporiadanie MS v roku 2019. Slovensko usporiadalo MS len jediný raz a to v roku 2011 a pri tejto príležitosti sa obnovovala Slovnaft aréna v Bratislave a druhým mestom boli Košice, kde sa takisto konali MS. V roku 2019 sa počíta znova s týmito dvoma mestami, ale rozmýšľa sa aj nad výstavbou ďalšej modernej haly.

„Momentálne toto neriešime, nemáme nové informácie o tom. V súčasnosti máme prezentáciu už na IIHF, ktorú sme odovzdali ešte pred Vianocami. Tá mala byť hotová do 10. januára, ale mali sme to prichystané, tak sme to odovzdali skôr. Zatiaľ sme do nej zaradili Bratislavu a Košice. Inú halu na Slovensku nemáme, to znamená že sa prezentujeme tým, čo máme a ideme ďalej. Na odbornej úrovni ešte absolvujeme ďalšiu prezentáciu na IIHF začiatkom marca a v máji počas kongresu v Prahe bude ďalšia, asi 20-minútová prezentácia,“ doložil Igor Nemeček.

Práve tieto MS v roku 2019 majú prekonať úspech a pozitívne ohlasy z roku 2011 a majú byť ďalším fantastickým podujatím slovenského hokeja. Konečné miesto MS 2019 oficiálne potvrdí kongres IIHF, ktorý sa 15. mája 2015 uskutoční v Prahe.

zdroj: tasr.sk //foto: aktuality.sk

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *