Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Najlepším futbalistom sa stal Hamšík

Marek Hamšík sa stal najlepším futbalistom Slovenska za rok 2014. Pre stredopoliara, ktorý pôsobí v talianskom SSC Neapol je to v poradí už štvrtý triumf v tejto prestížnej ankete. Na druhom mieste skončil Martin Škrtel z FC Liverpool so stratou 13 bodov. Tretiu priečku obsadil obranca Lokomotivu Moskva Ján Ďurica.

Cenu Petra Dubovského, ktorá patrí najlepšiemu futbalistovi Slovenska do 21 rokov, získal stredopoliar z Legie Varšava Ondrej Duda. Víťaz tradične prebral cenu z rúk otca Petra Dubovského Viliama.

Najlepším trénerom sa stal kouč reprezentačného „áčka“ Ján Kozák, ktorý obhájil minuloročné prvenstvo.

Výsledky 22.ročníka tradičnej ankety Slovenského futbalového zväzu a denníka Pravda sa vyhlasovali tento víkend v sobotu v Mestskom divadle v Žiline. Ceny sa preberali deň po víťaznom kvalifikačnom zápase reprezentácie EURO 2016 s Luxemburskom (3:0) a tri dni pred prípravou s Českou republikou.

Marek Hamšík, najlepší futbalista roka 2014:

„Veľmi si to vážim, znamená to pre mňa veľa. Ako všetci vieme, futbal je kolektívny šport a bez kolegov z reprezentácie a z Neapola by som nevyhral. Minulý rok by som rozdelil na dve roviny – klub a reprezentáciu. S reprezentáciou sme zažili neskutočný rok, taký história slovenského futbalu ešte nemala. Ešte nám ale chýba nejaký ten dôležitý krôčik, aby sme dokázali nejakú veľkú vec. Víťazstvo nad Španielskom sa zapíše do dejín a som rád, že som toho súčasťou. S Neapolom som za ten rok dokázal vyhrať dve trofeje. S Maťom je to teraz remíza, uvidíme, ako to pôjde, ešte máme pred sebou dlhé roky kariéry pred sebou. Ďakujem všetkým a ďakujem aj Martinovi za krásne slová.“

zdroj: tasr.sk

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *