Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Peter Sagan získal piaty titul v rade

Na dôležitých pretekoch Tour de France, ktoré začínajú 4. júla v Utrechte nás bude znova prezentovať v slovenskom drese Peter Sagan. Jazdec tímu Tinkoff-Saxo sa stal suverénnym majstrom SR na spoločnom česko-slovenskom šampionáte v Žiline a vo svojej kariére si tak pripísal už svoj piaty triumf. Víťaznú šnúru ťahá od roku 2011. Desať okruhov v celkovej dĺžke 199,5 km zvládol v čase 4:51:15 hod so 14 sekundovým náskokom na druhého Čecha Petra Vakoča (Etixx- Quick-Step), ktorý získal český titul.

Vicemajstrovský slovenský titul patrí Jurajovi Saganovi, ktorý prešpurtoval Patrika Tybora. V kategórii U23 sa z vavrínov teší Erik Baška (AWT GreenWay). Zo slovenskej elity neštartoval Peter Velits (BMC Racing) a na prvé preteky nastúpi až na Okolo Rakúska (4.-12. júla). Na štarte nebol tiež obhajca českého majstrovského titulu Zdeněk Štybar (Etix-Quick Step).

Preteky sprevádzalo daždivé počasie. Prvý defekt mal Peter Sagan, ale po rýchlej mechanickej oprave sa bez ťažkostí vrátil do pelotónu. Mičuda vydržal vo vedúcej skupine 5 okruhov. V šiestom okruhu prišlo k prvej veľkej zmene, keď sa na čele vytvorila nová trojčlenná skupina, v ktorej bol i jeden z favoritov Čech Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo). Ten v závere ôsmeho okruhu v stúpaní zostal na špici už opustený a strácal 50 sekúnd. Počas deviateho okruhu vznikol silne obsadený únik, keď sa ku Kreuzigerovi dotiahli ďalší favoriti: Peter Sagan, Petr Vakoč, Leopold König a Jan Bárta. Sagan chcel v domácom prostredí suverénne víťazstvo, úplne dominantne získal už svoj piaty titul majstra SR v pretekoch s hromadným štartom.

„Som veľmi rád, že som vyhral práve v Žiline. Cieľ som splnil, po časovke som získal ďalší majstrovský titul. Pôvodne sme mali v našom tíme taktiku vymyslenú tak, aby sme získali oba majstrovské dresy, preto bol Roman Kreuziger v úniku. Nevyšlo nám to aj pre mechanické problémy. Teším sa, že na druhom mieste skončil brat Juraj, ktorému sa dnes jazdilo dobre. Počasie nám neprialo, ale nezaťažovalo nás to,“ vyjadril sa staronový šampión.

 

 

zdroj: www.teraz.sk

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *