Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Potvrdené! Peter Sagan podpísal zmluvu s Tinkoff-Saxo.

Naša cyklistická jednotka a držiteľ troch zelených dresov z Tour de France Peter Sagan podpísal trojročnú zmluvu s tímom ruského podnikateľa Olega Tinkova.

O prestupe Sagana informovala už aj oficiálna webová stránka tímu Tinkoff-Saxo.

„Sme štastní a hrdí, že môžeme predstaviť a privítať Petra Sagana od roku 2015 na ďalšie tri sezóny. Peter je bezpochyby jeden z najväčších talentov v oblasti cyklistiky. Má víťaznú mentalitu a schopnosť víťaziť,“ vyhlásil manažér tímu Bjarne Riis, ktorý verí, že Sagan bude aj naďalej úspešne napredovať. „Aj pre mňa osobne bude vzrušujúce pracovať s Petrom. Má obrovský talent a už teraz je veľmi silný, ale verím, že má ešte väčší potenciál, ako to, čo sme doposiaľ videli. Stále sa má veľa čo učiť o taktickom aspekte cyklistiky, aby úplne optimalizoval svoju silu, ale verím, že sme naozaj schopní pomôcť mu zlepšovať sa. V budúcom roku budeme mať veľmi silný tím, ktorý ho podporí a počas celej sezóny sa budeme usilovať a veľké úspechy.“

V súčasnosti má Sagan do konca roka platnú zmluvu so svojim tímom Cannondale, kde odštartoval svoju profesionálnu kariéru. V boji o Petra Sagana figuroval aj španielsky pilot F1 Fernando Alonso, ktorý mal v pláne vytvoriť svoj vlastný tím. V médiách sa zároveň spomínal aj záujem zo strany tímu Astana.

„Peter Sagan je výborný cyklista a je mi cťou mať ho v tíme. Verím, že Tinkoff-Saxo bude pre neho najlepšou voľbou a som si istý, že s nami zvíťazí v mnohých etapách. Veľmi sa teším,“ uviedol majiteľ tímu Oleg Tinkov.

Zdroj: TASR

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *