Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Prešovčania sa v Čechách nestratili

Uplynulý víkend sa konala 36. PURUM Rally Příbram. Na náročných tratiach sa udeľovali posledné body a na svoj vlastný boj sa sem vydal aj náš kolega z tímu DoubleStar Lukáš Šintal so spolujazdcom Tomášom Konečným.

V sobotu 4. októbra na dvojetapovej súťaži so 14-timy rýchlostnými skúškami a 153 kilometrami odštartovalo až 87 posádok. Medzi nimi aj naša prešovská posádka. Po skúsenostiach s Citroënom C2R2 MAX sa rozhodli vyskúšať modernejšiu technológiu avšak rovnakej špecifikácie, v podobe Peugeotu 208 Vti R2. Ako jazdci potvrdili, preteky boli len ďalšou skúškou pred sezónou 2014. „Budúcu sezónu plánujeme absolvovať v „eR-dvojke“ a s prípravou na tento prestup sme začali už v Košiciach. Tentokrát padla voľba na Peugeot a ja tento krok rozhodne neľutujem“. Počas prvého dňa 36. PURUM Rally Příbram absolvovali súťažiaci osem rýchlostných skúšok. Slovenská dvojica sa zo začiatku držala v úzadí, ale v závere už nenápadne zazrela aj na stupne víťazov. „Začali sme opatrne, keď sme len skúšali, čo si s týmto krásavcom môžeme dovoliť. Pomerne veľká strata na kilometer nás nenapĺňala veľkým optimizmom, ale naordinovanú taktiku sme do bodky dodržali. Poobedňajšia sekcia bola aj vďaka novej sade pneumatík na prednej náprave citeľne lepšia, a tak sme mohli ísť večer spať spokojní“, povedal Tomáš Konečný.

V závere sobotnej etapy sa dvojica umiestnila medzi troma najrýchlejšími. Prešovská posádka svoju skvelú jazdu a rýchle oboznámenie sa s francúzskou technikou tiež potvrdila aj v nedeľu, na zvyšných 6-tich rýchlostných skúškach, keď získala tri 2.miesta a v závere dokonca víťazstvo. „Do druhej etapy sme odštartovali s predsavzatím, že skúsime ísť presnejšiu stopu a zameriame sa na brzdné body. Myslím, že sa nám to úspešne podarilo, keďže v rámci tejto etapy sme získali absolútne víťazstvo, s náskokom 11 sekúnd na Tomáša Pospíšilíka s Lukášom Vyoralom. Veľmi nás potešil aj najrýchlejší čas v záverečnej rýchlostke, čím sme si vyslúžili osobnú gratuláciu od mnohých jazdcov, ale osobne nám potriasol rukou aj legendárny domáci matador – Emil Triner“, zhrnul spolujazdec.

 

Lukáš Šintal a Tomáš Konečný si napokon z 36.PURUM Rally Příbram odniesla 4.miesto v triede 6 a tiež skvelé 15.miesto v celkovom poradí. „36. PURUM Rally Příbram pre nás znamenala krok do niečoho nového, tajomného. Zaujali nás samotné trate, ktoré si svojou rozmanitosťou vyžadovali vysokú koncentráciu a kvalitne pripravený rozpis so správnym zladením a časovaním, no aj skvelé súťažné vozidlo s vysokou citlivosťou radenia a chirurgickou presnosťou aj vo vyšších rýchlostiach. Naše pôsobenie v Příbrami považujem za veľmi úspešné, pretože sme sa zoznámili s technikou, s ktorou potenciálne uvažujeme do budúcnosti. Chceme sa veľmi pekne poďakovať našim partnerom DANOX Holding s.r.o., spoločnosti TWO TALES Brewery, AUTOLAK servis, DoubleStar, tlačiareň STEEVEPRESS, ako aj všetkým ktorí nám fandili a podporovali nás. Ďakujeme a veríme, že vašu dôveru nesklameme a budeme naďalej dôstojne napredovať po ostrých kilometroch RS“, povedal v závere Lukáš.

Zdroj: rally-sports.sk

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *