Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Prešovčania si odskúšajú vozidlo špecifikácie R2

Mediasport Medzinárodné Majstrovstvá ČR v rally uzatvorí v tomto roku 36. PURUM Rally Příbram, ktorá prebehne už tento víkend, v dňoch 3.-5.októbra 2014. Slovensko na nej zastúpi aj náš kolega tímu DoubleStar – Lukáš Šintal, v zložení Tomáš Konečný a Lukáš Šintal so štartovným číslom 34.

Prešovská posádka absolvovala na 40. Rally Košice test s vozidlom Citroen C2 R2 Max a s týmto autom sa prihlásila aj na poslednú rally českého šampionátu. Na poslednú chvíľu však došlo k zmene a dvojica si odskúša Peugeot 208 Vti R2, na ktorom vynikne aj logo našej značky DoubleStar. „Bude to pre nás ďalšia skúsenosť s vozidlom špecifikácie R2, ktorá nám pomôže zvoliť najlepšie auto pre novú sezónu 2015. Navyše zbieranie skúseností na zahraničných tratiach je veľmi cenné“, prezradil jazdec svoje dôvody štartu na Rally Příbram.

Keďže sa prihlásilo šesť posádok, núdza o konkurenciu určite nebude. Tomáš s Lukášom sa už teraz tešia na svoj štart, pred ktorým v stredu absolvujú aj krátky test. „Prvé zoznámenie s R2 už máme za sebou, takže pomaly sa môžeme zrýchľovať. Veľmi sa tešíme na porovnanie s českou špičkou, aj keď v „A-čkach“ ešte nemáme veľa odjazdených kilometrov. Budeme sa snažiť zvládnuť celú súťaž bez problémov a pozbierať čo najviac skúseností. Sme radi, že môžeme štartovať v triede aj s legendou, akou je Emil Triner. Ďalej si plníme svoje sny“, zhrnul Tomáš.

Spolujazdec Lukáš ho doplnil: „Veľmi sa tešíme na vyskúšanie novej techniky na nových, pre nás neznámych tratiach, čo je pre nás kľúčové. Napriek vzdialenosti chceme všetkých fanúšikov a priaznivcov automobilového športu srdečne pozvať na toto podujatie. Zároveň sa chceme poďakovať všetkým našim partnerom za podporu, ako aj Ondřejovi Bisahovi za cenné rady a usmernenia.“

Zdroj:rally-sports.sk // Foto: ewrc.cz

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *