Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Red Bull Rampage 2014 vyhral Andreu Lacondeguy

Po troch po sebe neúspešných pokusoch dostať sa na víťazné pódium sa to nakoniec španielskej freeride hviezde Andreau Lacondegyu-ovi podarilo. V tohtoročnom finále Red Bull Rampage si vyjazdil najvyšší počet bodov a dočkal sa víťazstva.

Stovky fanúšikov priamo vo Virgin, Utahu spoločne s tisíckami divákov, ktorí sledovali live stream vyhecovalo 20 finalistov do neuveriteľných kúskov, ktoré sa zapíšu do histórie mountain bikingu.

Svetová freeride elita sa opäť postarala o krásne športové výkony. Hodnotila sa nielen kombinácia rýchlostí a štýlu, ale aj flow či veľké triky na najstrmších svahoch.

„Vedel som, že potrebujem spraviť niečo „extra“, aby som bol na pódiu. Jednoducho som šiel do toho najstrmšieho čo sa dalo“ vyjadril sa víťaz Andreau Lacondegyu.

Minuloročný víťaz Cam Zink získal cenu za Best Trick za „massive“ 360 drop, ktorý skočil z 15 metrového útesu a zabezpečil si tak 2. miesto.

Tretie miesto získal Kanadaň Brandon Semenuk za svoju skvelú jazdu, kde nám ukázal triky ako opposite-360-drop a tiež obrovský backflip-one-foot-can-can. Zároveň získal aj celkový titul FMB World Tour 2014 a tiež cenu od najväčších kritikov, divákov – Peoples Choice Award.

Zdroj: redbull.com

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *