Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Sagan, nový majster sveta!

Slovák Peter Sagan sa stal novým majstrom sveta v cestnej cyklistike v kategórii Elite v pretekoch s hromadným štartom mužov 27. septembra 2015 v americkom Richmonde. Priznal, že v pretekoch na majstrovstvách sveta sa spoľahol predovšetkým na svoje inštinkty. Nakoniec tie ho priviedli k zisku vytúženej zlatej medaile. Za ňu poďakoval aj svojmu staršiemu bratovi Jurajovi, bez ktorého, ako sám tvrdí, by ani nebicykloval.

Sagan si titul vybojoval po sólovom úniku asi 2,5 kilometrov pred cieľom, keď svojich konkurentov striasol v stúpaní, v zjazde si vytvoril významný náskok a s vypätím síl odolal aj špurtujúcemu pelotónu. „Nechcel som čakať na záverečný špurt, pretože to by som mohol skončiť druhý, tretí, štvrtý… Preto som sa rozhodol, že zaútočím a že pôjdem sám. To bolo veľmi dôležité, aby som po dlažobných kockách ostal vpredu osamotený,“ povedal.

Svoje sólo odštartoval dvadsaťpäťročný jazdec stajne Tinkoff-Saxo na úpätí stúpania na dlažobných kockách, keď vyrazil spoza chrbta Belgičana Grega Van Avermaeta. „Bol som za ním a vtedy som si povedal, ‚vyskúšam to‘. Bolo to dobré rozhodnutie. Veľké tímy môžu pripravovať nejaké stratégie, no my sme boli iba traja a ja nie som dobrý v stratégiách,“ povedal pre velonews.com.

Tento smelý krok nakoniec zožal úspech, keďže tak Sagan striasol silné tímy Belgicka, Holandska, či Nemecka, ktoré dovtedy dozerali na priebeh pretekov. „Posledných osemsto metrov bolo veľmi ťažkých. Pre osamoteného pretekára je to veľmi ďaleko. Navyše, keď za vami všetci naplno špurtujú. No povedal som si: ‚Už som to skúsil, tak musím ísť ďalej‘.“

Petrovi gratulujeme a želáme veľa ďalších úspechov!

zdroj: www.teraz.sk

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *