Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Sagan po štvrtýkrát vyhral zelený dres

Víťazom 102. ročníka cyklistických pretokov Tour de France sa stal Chris Froome, ktorý si svoje víťazstvo zopakoval z roku 2013. Na druhom mieste skončil Kolumbijčan Nairo Quintana a tretie mieste obsadil jeho kolega Alejandro Valverde.

„Po prvé sa chcem poďakovať svojim tímovým kolegom, bez ktorých by som tu nestál. Majú moju vďaku a rešpekt, žltý dres patrí rovnako im ako mne. Ďakujem aj celému tímu a všetkým, čo ma podporovali. Svoje žene, ktorá je moja motivácia a sila. Žltý dres je niečo veľmi špeciálne, symbolizuje všetko, čo som si prežil. To dobré aj to zlé. Som naňho hrdý,“ vyjadril sa Froome.

Sagan získal po štvrtýkrát zelený dres a v bodovacej súťaži zvíťazil pred druhým Nemcom Andrem Greipelom o 66 bodov. Celkovo tak skončil na 46. mieste s vyše dvojhodinovou stratou na víťaza. Sagan na tohtoročnej Tour nazbieral päť druhých, dve tretie, dve štvrté a dve piate miesta a prezentoval sa ako aktívny jazdec a vyhlásili ho za najbojovnejšieho pretekára 15. a 16. etapy.

„Som veľmi šťastný. Od začiatku tohto ročníka to boli veľmi tvrdé súboje a moja úloha v tíme bol iná ako v predchádzajúcich rokoch. Som rád, že som nespadol a že si opäť odveziem zelený dres. Som spokojný aj s výkonom, ktorý som predviedol. Bolo to pekné a dôležitá skúsenosť ísť s Albertom Contadorom. Je to veľký šampión. Tento ročník som si poriadne užil,“ vyjadril sa Sagan v prvom televíznom rozhovore.

Najlepším vrchárom sa stal Froome, ktorý nazbieral 119 bodov, druhý Quintana získal 108 bodov. Cenou útechy sa mu stal aspoň biely dres pre najlepšieho mladého pretekára do 25 rokov. Čo sa týka tímov tak dominoval španielsky Movistar, druhým tímom boli britskí Sky a tretím tímom Tikoff-Saxo. Najbojovnejším pretekárom 102. ročníka Tour de France sa stal Bardet.

 

zdroj: www.teraz.sk

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *