Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Sagan skončil druhý

Slovenský cyklista Peter Sagan skončil v 16. etape pretekov Tour de France opäť druhý a zvýšil si tak náskok v boji o zelený dres. Z prvého miesta sa tešil španielsky cyklista Ruben Plaza Molina, ktorý zvládol 201 km dlhú trať za 4:30:10 hodiny. Na treťom mieste skončil Kolumbijčan Jarlinson Pantano Gomez.

„Bolo ťažké dostať sa do cieľa a vyhrať. V úniku som sa cítil celkom dobre a dobre sme spolupracovali. Táto etapa ma zaujala. Chcem sa poďakovať svojmu tímu za podporu. Vedel som, že Sagan ide za mnou a že je dobrý v zjazdoch, ale na kopci som mal dostatočný náskok. Okolo 50 sekúnd, takže som nepanikáril. V 35-ke si užijete víťazstvo viac ako 25-ročný. Posledný triumf na Grand Tour som dosiahol ešte v roku 2005 na Vuelte. Som nesmierne šťastný,“ vyjadril sa víťaz.

Sagan si zvýšil náskok v boji o zelený dres až na 89 bodov na svojho najväčšieho konkurenta Andreho Greipela z Nemecka. Takisto ako v nedeľu aj včera ocenili organizátori jeho výkon pre najbojovnejšieho pretekára etapy.

„Zjazd som poznal spred dvoch rokov a z pádu Josebu Belokiho. Znova som bol veľmi blízko. Som rád, pretože som išiel na druhé miesto. Ale nie, robím si srandu. Už naozaj neviem, čo by som mal ešte robiť lepšie. Skúšal som všetko. Vedel som, že v zjazde musím ísť úplne naplno, i keby to znamenalo zomrieť. Do kopca som ťahal práve ja, pretože nikto so mnou nechcel ísť,“ povedal Sagan.

Čo sa týka celkového poradia, nič sa nezmenilo. Na prvom mieste stále vedie Chris Froome, ktorý má pred druhým Nairom Quintanom 3:10-minútový náskok a tretie miesto patrí Tejayovi van Garderenovi.

Cyklistov čaká dnes deň voľna, po ktorej nasleduje záverečná náročná fáza v Alpách.

zdroj: www.teraz.sk

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *