Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Sagan skončil opäť druhý

Slovenský cyklista Peter Sagan sa umiestnil v stredajšej piatej etape na 102. ročníku Tour de France na druhej priečke. Jazdec Tinkoff-Saxo nastúpil pred cieľom 189 km trate z Arrasu do Amiens na špurt, no zdolal ho Nemec Andre Greipel z Lotto Soudal, ktorý si upevnil post lídra v bodovacej súťaži. V celkovej klasifikácií vedie Tony Martin, ktorému naďalej ostáva žlté tričko. Sagan je so stratou 33 sekúnd štvrtý, v bodovačke stráca z druhého miesta na Greipela priebežne 32 bodov. Časom 17:19:59 h mu však naďalej patrí biely dres pre najlepšieho pretekára do 25 rokov. Greipel v druhej etape opäť využil skvelú prácu svojich tímových kolegov a nastúpil na špurt v najvhodnejšej chvíli. Tentoraz zdolal Sagana o niečo presvedčivejšie.

„Je skvelé, že som vyhral. Je mi však trošku ľúto, že vždy stojím na stupňoch pre víťazov z tímu len sám. Všetci kolegovia ma skvele podporujú, aj oni by si to zaslúžili. Tesne pred cieľom som si myslel, že dnes je to už stratené, ale potom sa mi uvoľnilo miesto a mohol som špurtovať,“ uviedol v prvom rozhovore po dojazde v RTVS Greipel.

Aj keď sa počasie mierne umúdrilo, napriek tomu sa mokrá trať 25 km pred cieľom podpísala pod ďalší hromadný pád. Na zemi opäť skončil Pinot a zo zrážky sa spamätával aj druhý muž minuloročného celkového poradia Peraud. S pribúdajúcimi kilometrami sa do čela dostal aj Saganov Tinkoff-Saxo, Slovák však veľa pomocníkov vedľa seba nemal. V závere ho síce poprední jazdci zavreli, no elitný špurtér si napokon našiel medzeru na ideálny dojazd. V závere však nestačil na výborne šprintujúceho Greipela a rovnako ako v druhej etape skončil druhý.

„Zasa to bolo veľmi bláznivé. Išli sme v daždi, fúkal aj nepríjemný vietor a práve preto sa stalo aj množstvo nehôd a bolo veľa pádov. V konečnom dôsledku som však rád s výsledkami, s ktorými sme finišovali,“ cituje agentúra AP Saganove slová.

zdroj: www.teraz.sk

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *