Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Sagan triumfoval v 6. etape Tirreno-Adriatico

Posted on 0 0

Peter Sagan, jazdec tímu Tinkoff Saxo ovládol pondelkovú 6. etapu pretekov Tirreno – Adriatico z Rieti do Porto Sant´Elpidio (210 km). Pripísal si tak premiérové víťazstvo v tejto sezóne.

„Musím poďakovať celému tímu. Dnes odviedol skvelú prácu, bola to náročná etapa, nie profilovo, ale hlavne počasím. Celý deň bolo okolo sedem-osem stupňov a dážď. Rozhodli sme sa, že v poslednom kopci 90 km pred cieľom zaútočíme a uvidíme, čo sa stane. Dokonca aj Alberto začal ťahať, aby sme dokázali roztrhať pelotón, no a napokon sa to aj podarilo. Som veľmi rád, že som vyhral – kvôli celému tímu, ale aj kvôli sebe. Po deviatich mesiacoch sa mi to konečne podarilo a verím, že ma to povzbudí do budúcna,“ sprostredkoval Saganove slová jeho mediálny manažér Jozef Korbel.

V závere etapy sa v úniku držal Alexis Vuillermoz (Ag2r), ale pozíciu si neudržal a necelé tri kilometre pred cieľom ho pohltil pelotón. V závere si najlepšie rozložil sily Peťo Sagan, ktorý zvládol záverečný šprint a odsunul na druhé miesto Geralda Cioleka (MTN – Qhubeka). Tretí napokon skončil Jens Debusschere (Lotto Soudal). 25-ročný rodák zo Žiliny si zároveň upevnil pozíciu na čele bodovacej súťaže a do rebríčka UCI si pripísal 6 bodov.

zdroj: tasr.sk

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *