Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Slovenky porazili Švédky

Naše tenistky budú aj v roku 2016 účinkovať v II. svetovej skupine Pohára federácie. V barážovom stretnutí o účasť v „druhej lige“ Slovenky zvíťazili nad Švédkami jasne 4:0. O rozhodujúci tretí bod pre náš tím sa na antuke v bratislavskom NTC postarala slovenská jednotka Anna Karolína Schmiedlová. Tá si poradila s Ellen Allgurinovou  hladko v dvoch setoch 6:1 a 6:4.

Schmiedlová mala proti Allgurinovej raketový štart, keď sa jej dvakrát podarilo prelomiť podanie súperky a vybudovala si tak skvelý náskok 5:0. Slovenka dokázala vnútiť protihráčke svoj štýl hry. Schmiedlovej údery mali správnu dĺžku aj razanciu. Zverenkyňa trénera Milana Martinca si tak pripísala na svoje konto tretie singlové víťazstvo v Pohári federácie.

„Dnes som nebola ani zďaleka taká nervózna ako pred sobotňajším zápasom, hrala som uvoľnene. Prispel k tomu fakt, že po sobote sme viedli 2:0 i to, že Daniela zahrala výborne proti Celikovej. Až tak ma zmene v švédskej nominácii neprekvapila, lebo Daniela včera švédsku jednotku dosť zničila. Allgurinovú poznám ešte z juniorských čias. Až na menší výpadok na začiatku druhého setu som hrala veľmi dobre. Som rada, že sa mi podarilo otočiť z 0:3. Verím, že na budúci rok už aj s uzdravenou Dominikou Cibulkovou budeme bojovať o návrat do svetovej skupiny, lebo máme kvalitný tím,“ uviedla Schmiedlová v prvej reakcii pre RTVS.

Spokojný bol aj slovenský kapitán Matej Lipták. „Som rád, že sme prelomili sériu štyroch prehier a proti Švédkam sme potvrdili úlohu favorita. Využili sme absenciu ich jednotky Larssonovej. Ukázalo sa, že naše hráčky sú vyššie na rebríčku a majú väčšiu kvalitu. Teší ma, že Kaja sa veľmi dobre zhostila úlohy líderky tímu, v ktorej bola prvýkrát. Hrala toľko, koľko potrebovala. Aj keď niektoré veci nefungovali tak, ako si predstavovala, v rozhodujúcich momentoch dokázala zabrať. Bol by som rád, keby sme o rok mali šancu hrať baráž o svetovú skupinu. Tento tím má veľký potenciál. Veľa bude záležať od toho, či budem mať k dispozícii všetky najlepšie hráčky i od žrebu. Osobne by som rád zostal v úlohe kapitána, ak budem mať aj naďalej dôveru hráčok.“

zdroj: tasr.sk

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *