Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Slovensko má druhú medailu

O prvý cenný kov, v podobe bronzového lesku, sa v nedeľu postaral István Lévai v grécko-rímskom zápasení.

Slovensko získalo na I. európskych hrách v Baku už druhú medailu. Získal ju športový strelec Erik Varga, ktorý v trape vybojoval striebro. Varga vo finále prehral s Rusom Alexejom Alipovom, keď vo 4.sérii netrafil asfaltového holuba.

„Mám neskutočnú radosť, sú to prvé európske hry a hneď striebro, takže som na to veľmi hrdý. Je za tým strašne veľa roboty a strašne veľa času. Boli tu najlepší 28 strelci z Európy. Každý mohol byť prvý alebo posledný. Vedel som, že sa tu bude ťažko vyhrávať, ale v kútiku duše som veril tomu, že to vyjde,“ povedal strieborný medailista. „Musím sa poďakovať mojej manželke a synovi, ktorí mi určite držali palce a bez ktorých by som to nezvládol. Takisto môjmu otcovi, ktorý ma doviedol ku strele a stále mi dáva cenné rady, môjmu realizačnému tímu, doktorovi a všetkým, ktorí mi držali palce. Bez nich by sa to nepodarilo.“

Varga nám už v kvalifikácii naznačil, že v azerbajdžanskej metropole pomýšľa na najvyššie priečky. Spoločne s Alipovom vytvorili nástrelom 123 bodov nový rekord hier. „Štart bol dobrý. Povedal som si, že je treba udržať formu, koncentrovať sa sám na seba a bude to dobré,“ pokračoval.

V semifinále bol Erik Varga ako jediný stopercentný, keď trafil všetkých 15 terčov. Alexej Alipov postúpil do boja o zlato až po rozstrele s Talianom Giovannim Pellielom. „Určite ma nemrzí prehrané finále, pretože dnes sa strieľalo ťažko. Dosť fúkalo a malo to veľký vplyv na terče. Minul som taký vysoký ľavák, aký som netrafil dvakrát v pretekoch, takže bol asi môj nešťastný. No ako som vo finále minul, tak som mal predtým aj šťastie, čiže ide to jedno s druhým,“ uviedol Varga.

Okrem minuloročného titulu majstra sveta, s ktorým si zaistil aj miestenku do Ria, má na svojom konte aj dve víťazstvá vo Svetovom pohári a v roku 2013 triumfoval aj vo finále SP. Teraz si do zbierky pridal ďalší cenný kov. „Keď to hodnotím celkovo, je to niečo úžasné. Je to ďalšia medaila do mojej zbierky, na ktorú som veľmi hrdý,“ dodal Varga.

 

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *