Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Snoubordistka Medlová a akrobatická lyžiarka Stromková získali na MS v slopestyle bronz

Slovenská snoubordistka Klaudia Medlová získala na MS v rakúskom Kreischbergu bronzovú medailu v disciplíne slopestyle a dosiahla tak svoj životný úspech

„Je to skvelé, úžasné, skrátka super! Ani vo sne som nečakal, že by z toho mohla byť medaila. Tajným cieľom bolo pokúsiť sa prebojovať do finále, čo sa v rannom semifinále podarilo. Z Klaudie opadol tlak a mohla ísť veci, ktoré má perfektne natrénované. Bronzová medaila prevýšila naše očakávania, ale treba povedať, že je za ním tvrdá drina v tréningu a aj kus šťastia. Určite tento skvelý úspech oslávime, ale nie príliš, aby sme zajtra nezaspali na tréning Big Air (smiech)… Klaudia tu má rodinu a tiež veľa kamarátov, takže určite niečo veselé vymyslíme,“ povedal Medlovej tréner Marek Hliničan.

21-ročná členka oddielu Snowboard klub Jasná prekonala svoje maximum, ktorým bolo 8. miesto z MS v roku 2011 v španielskej La Moline. Medlová ešte bude na MS štartovať v disciplíne Big Air, kedy kvalifikácia prebehne už zajtra 23. januára a v sobotu sa pôjde finále.

 

3-f35ed1af45bf6e125bd54ca74b928a28066df74c

Rovnako nás potešila aj naša reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Zuzana Stromková, ktorá rovnako získala bronzovú medailu v disciplíne slopestyle. Členka klubu Freeski Academy dosiahla rovnako svoj životný úspech a výrazne si zlepšila svoje doterajšie maximum, ktorým bolo 16. miesto z MS 2013 v Nórsku.

„Trať bola dobrá, síce trošku zľadovatená, keďže išli pred nami snoubordisti. Cítila som sa však na nej fajn. Pred začiatkom MS som si hovorila, že by som sa chcela umiestniť čo najlepšie a moje ambície siahali až do finále. Včera som sa tam dostala a zároveň som si dala nový cieľ – skončiť na ‚bedni‘ a to sa mi tiež podarilo. Som veľmi šťastná, že som si to všetko splnila. Dnes večer bude možno afterparty, kde to oslávime a zajtra sa už vraciame na Slovensko. Trochu sa potrebujem preliečiť, lebo mám menší kašeľ, ktorý ma trápi už dva týždne,“ uviedla Stromková.

Obom srdečne gratulujeme.

zdroj: tasr.sk

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *