Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Spálené pneumatiky na Drift Shifters 2014

Odlomené nárazníky, spálené pneumatiky ale najmä drifty! To všetko uvidíte vo videu vyššie.

Na preteky do novozélandského Aucklandu sa prišlo pozrieť viac než 20 000 divákov. Napokon zvíťazila domáca legenda „Mad“ Mike Whiddett, ktorý sa podieľal na stavbe trati a víťazstvo si prisvojil potom, ako získal skóre 4 102 088. K takémuto počtu bodov sa dokázal priblížiť iba Matt Powers z USA, ktorý najazdil 4 101 229 bodov vo štvrťfinále, ale potom už tento výkon nezopakoval a napokon skončil štvrtý. Na druhej priečke sa ocitol Chris Forsberg a bronz si vybojoval „Fanga“ Dal Woolhouse.

„Bolo to maximálne ťažké – plynový pedál sa až prehrieval… Som nadšený, že sme prekonali štyri milióny! Bolo to tesné.“

– „Mad“ Mike Whiddett

Formát pretekov bol skutočne unikátny. Nebolo to ako zvyčajne jeden proti jednému, ale hlavnú úlohu hrali najmä čas rýchlosť, uhly a blízkosť… Všetko merali špeciálne senzory a pretekári získavali bonusy.

„Bola to unikátna driftová udalosť. Použitie senzorov v mestských uliciach umožnilo fakt blízky kontakt s autami. Bol to ultimátny test kontroly nad autom.“

– Chris Forsberg

Whiddett – spoluautor trati bol z priebehu akcie naozaj nadšený. „Som strašne rád za to, koľko jazdcov z celého sveta sa o akciu zaujímalo,“ komentuje. „Boli tu esá ako Chris Forsberg, Daigo Saito alebo Ken „Nomuken“ Nomura, ktorí z toho urobili fantastickú akciu. Hlavne ukázali aký potenciál Drift Shifters majú. Nechceme prekopať tento šport, iba ho dostať bližšie k divákom a to si myslím že sa podarilo.“

Whiddett má tiež sen, že by sa Drift Shifters objavili vo veľkých svetových metropolách. Pokiaľ sa to podarí, máme sa skutočne na čo tešiť!

zdroj: redbul.com

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *