Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Spoznali sme víťazov Australian Open v Melbourne

Cez víkend sme spoznali mená víťazov ženskej a mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.

Čo sa žien týka, víťazkou ženskej dvojhry sa na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne už po šiestykrát stala americká tenistka Serena Williamsová. V strhujúcom finále si ako nasadená jednotka poradila s dvojkou Ruskou Mariou Šarapovovou v dvoch setoch 6:3, 7:6 (5). Williamsová získala v poradí už 19. titul z podujatí veľkej štvorky a v historickej tabuľke sa v Open ére dostala na 2. miesto. Na čele rebríčka je s 22 trofejami aj naďalej Nemka Steffi Grafová.

Mladšia zo sestier Williamsových triumfovala v Melbourne až päťkrát, a to v nepárnych rokoch (2003, 2005, 2007, 2009, 2015). Vo veku 33 rokov je najstaršou víťazkou Australian Open. Vzájomnú bilanciu s Ruskou Šarapovovou upravila na 17:2, pričom ju zdolala až 16-krát za sebou. Z Melbourne si odnáša prémiu 3,1 milióna austrálskych dolárov a 2000 bodov do rebríčka WTA.

Serena Williamsová mala z opätovnej výhry veľkú radosť. „Ďakujem Bohu, ktorý mi pomohol v ťažkých chvíľach, keď to s mojím návratom na tenisové dvorce nevyzeralo ružovo. Gratulujem Marii k tomu, že odohrala fantastický zápas. Tlačila ma a zaslúžila sa o to, že diváci videli veľkolepé finále, ktoré bolo skvelou propagáciou ženského tenisu. Keď som začínala s týmto športom a zobrala som si do ruky raketu s loptičkou, nebola som práve najbohatšia, živila som však nádej. Nikdy som si nemyslela, že získam raz 19 grandslamových titulov. Je to veľká inšpirácia pre všetkých a dôkaz toho, že sa nikdy netreba vzdávať. Je to pre mňa veľká česť držať túto trofej na jednom z najkrajších tenisových štadiónov na svete. Milujem melbournskych fanúšikov, ďakujem vám za podporu. Veľká vďaka patrí aj môjmu trénerovi Patrickovi Moratogluovi. Vždy si mi veril, aj keď ja som si neverila. Pomohol si mi a som štastná, že ťa mám v tíme.“

4-69d42c39bb4d23b935d925cc67882dd63b4ae085

V mužskej dvojhre opäť bodoval srbský tenista Novak Djokovič. Na Grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne zvíťazil už po piaty krát vo svojej kariére.

Vo finále si ako nasadená jednotka poradil s Britom Andym Murraym v štyroch setoch 7:6 (5), 6:7 (4), 6:3, 6:0 a v Melbourne Parku sa tak stal najúspešnejším hráčom v Open ére. Z Melbourne si odnáša prémiu 3,1 milióna austrálskych dolárov a vďaka zisku 2000 bodov si upevní post lídra rebríčka ATP Entry. Po prvýkrát triumfoval v roku 2008, v rokoch 2011-2013 zaznamenal čistý hetrik. Djokovič neskrýval radosť. „Je to pre mňa obrovská česť stáť tu piatykrát s trofejou pred očami takých legiend ako Roy Emmerson či Rod Laver. Chcel by som zablahoželať Adymu k postupu do finále. Je to skvelý športovec a veľký bojovník. Želám mu v tejto sezóne len to najlepšie a gratulujem mu k zasnúbeniu. Dúfam, že budete mať spolu veľa detí. Odkedy som sa stal otcom, moje myšlienkové pochody sa zmenili, tak preto to teraz spomínam. Ďakujem celému môjmu tímu, ktorý stojí za mnou v dobrom aj zlom. Sú v ňom ľudia, ktorí tolerujú veľa vecí, podporujú ma i moju rodinu. Mám vás veľmi rád. Veľká vďaka patrí aj austrálskym fanúšikom. Tento rok sa zišiel v Melbourne rekordný počet divákov, čo je dôkazom toho, že ide o jedno z najpozoruhodnejších športových podujatí na svete.“

zdroj: tasr.sk

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *