Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Spoznali sme víťazov French Open

Cez víkend sme spoznali mená víťazov ženskej a mužskej dvojhry na Roland Garros v Paríži.

Čo sa žien týka, víťazkou ženskej dvojhry sa na Roland Garros v Paríži už po tretíkrát stala americká tenistka Serena Williamsová. Zároveň získala jubilejný 20. grandslamový titul. Svetová i nasadená jednotka si vo finále poradila s turnajovou trinástkou Češkou Luciou Šafářovou v troch setoch, a to 6:3, 6:7 (2), 6:2. Williamsová, ktorá predtým triumfovala vo francúzskej metropole v rokoch 2013 a 2002, si z Paríža odniesla prémiu v hodnote 1,8 milióna eur a 2000 bodov do svetového rebríčka WTA. V jeho aktuálnom vydaní si tak upevní prvú priečku.

V historickej tabuľke je Američanka s 20 trofejami z podujatí veľkej štvorky na 3.mieste za Austrálčankou Margaret Courtovou (24) a Nemkou Steffi Grafovou (22.). Serena Williamsová je tak prvou hráčkou od roku 2001, ktorej sa podariloé v jednej sezóne vyhrať Australian Open v Melbourne a aj Roland Garros. Naposledy sa to podarilo jej krajanke Jennifer Capriatiovej.

Američanka malo zo zisku tretieho parížskeho titulu veľkú radosť. „Bolo to fantastické finále a pre mňa veľmi ťažký zápas. Lucia hrala výborne a poriadne mi skomplikovala cestu za titulom. Chcem jej poblahoželať k fantastickému turnaju, v prvom grandslamovom finále si počínala skvele. Tretí set som nezačala dobre, hneď som stratila podanie, ale dokázala som to otočiť. Nemôžem uveriť, že sa mi podarilo vyhrať 20 grandslamových turnajov a ten jubilejný práve tu na parížskej antuke. Som iba obyčajné dievča z Floridy. Chcela by som sa poďakovať najmä mojim rodičom, bez nich by som nikdy nedosiahla takýto významný míľnik. Práve oni ma priviedli k tenisu a majú veľká zásluhu na mojich úspechoch. Veľká vďaka patrí aj parížskym divákom, ktorí mi vždy pomáhajú svojimi hlasivkami. Ste najlepší, vaša podpora mi dodáva obrovskú sebadôveru. Milujem vás všetkých,“ uviedla v slávnostnom príhovore Serena Williamsová, ktorá si prevzala trofej z rúk Navrátilovej.

3-0be5de4eca1ec4e557065ace4c4f2d30ef091131

Víťazom mužskej dvojhry na Roland Garros sa stal prvýkrát vo svojej kariére švajčiarsky tenista Stan Wawrinka. Vo finále si ako turnajová deviatka po skvelom výkone poradil s najvyššie nasadeným favorizovaným Srbom Novakom Djokovičom v štyroch setoch 4:6, 6:3, 6:2, 6:4. Zverenec švédskeho trénera Magnusa Normana získal svoj druhý grandslamový titul. Švajčiar znemožnil Novakovi Djokovičovi skompletizovať zbierku trofejí z podujatí veľkej štvorky a ukončil tak jeho 28-zápasovú víťaznú šnúru.

Stan Wawrinka si z Paríža odnáša rovnako prémiu v hodnote 1,8 milióna eur a 2000 bodov do svetového rebríčka ATP Entry. Novak Djokovič nevyužil šancu stať sa po Fredovi Perrym, Donovi Budgeovi, Rodovi Laverovi, Royovi Emersonovi, Andrem Agassim, Rogerovi Federerovi a Rafaelovi Nadalovi 8. hráčom v histórii, ktorý dokázal triumfovať na všetkých grandslamových turnajoch. Iba dvom hráčom sa podarilo v jednom roku vyhrať Australian Open a Roland Garros, a to Budgeovi (1938) a Laverovi (1962, 1969).

Wawrinka mal zo zisku titulu skutočne tešil. „Nemôžem tomu uveriť, že som vyhral druhý grandslamový turnaj. Hrať v parížskom finále proti Novakovi bolo pre mňa obrovskou výzvou. Verím, že Paríž je pripravený na to, aby si tu aj on raz zvíťazil. Myslím si, že podmienky boli dnes spravodlivé pre oboch hráčov. Snažil som sa na duel čo najlepšie pripraviť a ísť do neho s maximálnou koncentráciou. Chcel by som sa poďakovať môjmu tímu a rodine za podporu. Pracoval som veľmi tvrdo, aby som dosiahol tento úspech. Magnus Norman mi často hovoril, že ma nakope do zadku za to, ako som to flákal na tréningu. V posledných týždňoch som na sebe zamakal a vyplatilo sa. Dúfam, že som si v Paríži získal veľa nových fanúšikov. Chcem sa poďakovať parížskym divákom, boli ste skvelí,“ uviedol Švajčiar v prvom interview priamo na kurte.

zdroj: tasr.sk

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *