Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Spoznali sme víťazov Wimbledonu

Cez víkend sme spoznali víťazov ženskej a mužskej dvojhry v prestížnom Wimbledone.

Víťazkou ženskej dvojhry sa po šiestykrát stala americká tenistka Serena Williamsová, ktorá získala už 21. grandslamový titul. Vo finále porazila Španielku Garbine Muguruzovu Blancovu v dvoch setoch 6:4 a 6:4. Okrem Wimbledonu vyhrala Australian Open i Roland Garros a v prípade víťazstva na US Open zaknihuje tzv. kalendárny Grand Slam. Willamsová si momentálne odnáša prémiu 1,880 milióna libier a 2000 bodov do svetového rebríčka WTA.

Williamsová bola z víťazstva unesená čo dala aj najavo. “Nemôžem uveriť, že sa mi druhýkrát v kariére podarilo zavŕšiť Serena Slam. Veľkú zásluhu majú na tom diváci, ktorí sú na štadióne vo Wimbledone vždy fantastickí. Je skvelý pocit opäť držať wimbledonskú trofej, už som ju nemala v rukách tri roky. Garbine hrala vo finále skvele, bojovala až do konca a diváci videli super zápas. Ani som nevedela, že už je koniec, lebo Garbine v závere vytasila naozaj skvelé údery. Nemusíš byť smutná, som presvedčená o tom, že raz vyhráš Wimbledon a budeš šampiónkou. Ďakujem všetkým, ktorí sledovali zápas v mojej lóži – môjmu trénerovi, rodičom, priateľom. Je neuveriteľné, že vo veku 33 rokov dokážem ešte stále vyhrávať veľké turnaje. Tenis si naozaj užívam, je to pre mňa veľká zábava,” dodala vo svojej slávnostnej reči po prevzatí trofeje.

djokovic

Víťazom mužskej dvojhry sa stal už tretíkrát srbský teniska Novak Djokovič, ktorý si obhájil prvenstvo z minulého roka. Vo finále zdolal Švajčiara Rogera Federera v štyroch setoch 7:6, 6:7, 6:3 a 6:3 a získal tak 9. grandslamový titul. Djokovič si odnáša prémiu 1,880 milióna libier a 2000 bodov do svetového rebríčka ATP Entry.

Po finálovom víťazstve dodal: “Vždy je to pre mňa veľká pocta hrať proti Rogerovi. Je to asi najväčšia výzva v mojej kariére. Roger urobil pre náš šport strašne veľa. Je to niekto, koho ľudia z mojej generácie budú vždy obdivovať. Je to obrovský hráč. Išiel som na kurt s tým, že som vedel, že bude hrať dobre a prinúti ma ísť na hranicu. Snažil som sa hrať každú výmenu na maximum a vyvarovať toho, aby som bol tlakom. Je skvelé držať v rukách grandslamovú trofej. Určite bude nejaká oslavá, dáme si pivo alebo víno. Veľkú zásluhu na tomto titule má Boris Becker. Od začiatku, čo spolu trénujeme, je to o vzájomnom poznávaní. Našli sme správnu chémiu. Ďakujem aj mojej rodine za podporu. “Je to tradícia, ktorá sa musí dodržiavať. Odmalička som sníval o tom, že vyhrám Wimbledon, teraz sa mi to podarilo už tretíkrát. Musím priznať, že tráva chutila výborne.”

zdroj: www.teraz.sk

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *