Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Štefan Svitko a jeho skvelé 5. miesto na Rally Dakar

Svitko vyrovnal na pretekoch Rally Dakar svoje najvyššie umiestnenie v celkovom poradí. Svoje umiestnenie z tohtoročných prestížnych pretekov si cení ešte viac, ako to, ktoré získal v roku 2012. Dôvodom je aj to, že počas celých pretekov dokázal konkurovať tým najlepším a svoj úspech si osladil 2.miestom v záverečnej etape.

Späť na Slovensko sa vrátil s výbornými pocitmi a v pozitívnej nálade. „Už som sa tešil domov, za malou dcérkou, manželkou a za rodinou. Ale aj na Dakare sme boli v podstate rodina, keďže Martin Kubačka je môj švagor a s mechanikom Zlatkom Novosadom som jazdil od mladosti. Takže sme boli super partia, nikdy sa nestala situácia, že by sme si nerozumeli, čo mi veľmi pomohlo po psychickej stránke. Som rád, že som si vybral takýto tím a chcel by som, aby sme takto išli aj na budúci rok. Ďakujem obom aj všetkým sponzorom a rodine za to, že mi pomáhali,“ povedal Svitko.

Tohtoročné 5. miesto si 32-ročný motocyklový pretekár cení oveľa viac, ako to predošlé. „Technika ide dopredu a každý rok vypadáva menej jazdcov. Navyše vždy pribudnú nejakí noví dobrí pretekári. Tento rok to boli napríklad nováčik Toby Price z Austrálie a Čiľan Pablo Quintanilla, ktorý išiel svoj tretí Dakar. Oni dvaja skončili na treťom a štvrtom mieste. Ja som s nimi počítal, ale väčšina by ich takto dopredu netipovala. Každý rok to rastie, preto si toto piate miesto cením viac, ako to predošlé. Od začiatku som dokázal jazdiť s tými najlepšími, čo mi dáva dobré vyhliadky do ďalšej kariéry. Viem, že s nimi dokážem súperiť aj na sériovej motorke. Navyše ma potešilo druhé miesto v závere, bolo to super,“ zhodnotil.

Do budúcich ročníkov si však trúfa ešte na vyššie umiestnenia. „Dakar je o tisíc kockách, ktoré do seba musia zapadnúť. Niečo sa nám už podarilo dať dokopy a máme ďalší rok na ostatné čiastky. Sú to hlavne technické veci, výkonnejší motor, pérovanie. A aj viac skúseností. Potrebujem jazdiť viac pretekov rely. Už sme sa o tom bavili a chceli by sme v októbri a v novembri ísť na minimálne dve väčšie podujatia v Afrike typu majstrovstiev sveta, kde idú dobrí pretekári,“ poukázal na svoje plány na ďalší rok.

zdroj: tasr.sk

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *