Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Trikrát zlatý Peter Velits

„Získať tri tituly majstra sveta v tímovej časovke za tri roky, to už nemôže byť náhoda.“ Takto reagoval reprezentačný tréner Slovákov Ján Valach na hetrik Petra Velitsa, ktorý získal prvé dve medaily ako člen Omega Pharma Quick-Step a tretiu medailu pridal už ako člen amerického tímu BMC Racing.

„Peter je ten, čo drží a ťahá ostatných. Má už dosť skúseností z tímovej časovky a v skratke povedané – vie ako na to. Jazdci BMC v nedeľu zvíťazili rozdielom triedy. Je to veľké zadosťučinenie pre celý tím a my sme zasa radi, že máme pretekára, špecialistu na tento typ pretekov,“ dodal ešte Ján Valach.

Peter Valits prezradil, že pred nedeľňajšími pretekmi bol nervózny a taktiež si uvedomoval, že sa môže stať prvým cyklistom s tromi titulmi majstra sveta.

„Vedel som o historickej možnosti získať tretie zlato. Tlak okolia teda určite bol, ale všetci sme to zvládli a teraz je to super pocit,“ vyjadril sa Peter Velits.

29-ročný pretekár ešte prezradil, že dážď, ktorý v závere brzdil súperov im nakoniec dopomohol k víťazstvu, ale nebol to kľúčový faktor k získaniu zlatých medailí. Jazdci BMC získali pred tímom Orica GreenEdge náskok 31,84. „Keď si pozrieme jednotlivé medzičasy, na prvom sme boli najrýchlejší, na druhom sme trochu ubrali, lebo to bol náročný úsek, ale v závere sme opäť zrýchlili. Z toho vyplýva, že aj keby nebolo dažďa v závere, vyhrali by sme aj tak, hoci s menším náskokom,“ uvažuje Velits.

Prvé zlato získal ako člen Omegy na náročnej trati v holandskom Valkenburgu, druhé zlato vo Florencii taktiež ako člen Omegy a momentálne pridal tretie v španielskom Ponferrade. „Ťažko sa to porovnáva navzájom. Vždy sú iné podmienky aj trať. Aj nastavenie nás cyklistov je rôzne. Najprv sme víťazstvom v Omege možno prekvapili, potom zasa ako favoriti obhájii a teraz sme zasa trochu prekvapili, ale už s iným tímom. Každý rok je trochu iný, ja som sa teraz cítil veľmi dobre. V nedeľu to boli možno jedny z mojich najlepších pretekov v tímovej časovke vôbec,“ priznal sa Velits.

Podľa jeho slov, na veľké oslavy nebude teraz čas lebo viacerí členovia jeho tímu pôjdu na svetovom šampionáte individuálnu časovku. Sám sa rozhodol, že sa tejto časovky nezúčastní a namiesto toho si zvolil pokojnú prípravu s bratom Martinom na Slovensku. Obaja by sa mali 28. septembra spoločne predstaviť aj s Petrom Saganom vo vrcholných pretekoch jednotlivcov na 258,4 km.

„Je to každý rok veľmi podobné. Budem sa snažiť pomôcť lídrovi nášho slovenského tímu Petrovi Saganovi k čo najlepšiemu výsledku. Možno vo verejnosti koluje názor, že si nedokážeme navzájom pomôcť, ale to nie je pravda. Snažíme sa o to už od roku 2011 a majstrovstiev sveta v Dánsku. Budem spokojný, keď všetko klapne, a bude sa nám dariť ako tímu,“ dodal na záver.

Zdroj: tasr.sk // Foto:cyclingquotes.com

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *