Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Už ste počuli o Ice Bucket Challenge?

Mnohé hviezdy NHL vrátane Sidneyho Crosbyho a Zdena Cháru prijali ľadovú výzvu a dobrovoľne pred kamerou na seba vyliali vedro plné ľadovej vody. Postupne vyzývajú aj ďalších kolegov, aby urobili to isté. Celá akcia má charitatívny podtón.

Známe osobnosti a športovci sa postupne pripájajú k tzv. vedrovej výzve – Ice Bucket Challenge. Cieľ je jednoduchý, pomôcť pacientom s amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS) a upozorniť tak na danú problematiku.

Celú akciu odštartoval bývalí bejzbalista Peter Frates, ktorému v roku 2012 diagnostikovali toto ochorenie nervového systému. Medzi prvými, ktorí sa do akcie zapojili boli hráči bejzbalovej MLB a neskôr sa začali pridávať aj ďalší športovci ako aj hráči z NHL.

Postupne sa videá objavujú na sociálnych sieťach, vďaka ktorým charitatívna akcia získava na popularite. Princíp Ice Bucket Challenge je veľmi jednoduchý. Niekto z priateľov vyzve osobu, aby na seba vyliala vedro plné ľadovej vody alebo venovala 100 dolárov organizácii na podporu liečby ALS.

Zdroj: Sita Foto: Šport.sk

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *