Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

VC Rakúska vyhral Nico Rosberg

Na včerajšom okruhu Red Bull RingSpielbergu rovnako ako minulý rok sa stal víťazom Veľkej ceny Rakúska F1 Nico Rosberg z tímu Mercedes. Oslavuje tak svoje jedenáste víťazstvo vo svojej kariére a tretie v sezóne.

Druhé miesto obsadil víťaz kvalifikácie Lewis Hamilton, na treťom mieste sa umiestnil Fellipe Mass a štvrtý skončil Sebastian Vettel z Ferrari, ktorého pripravilo o tretie miesto problémy s výmenou pneumatík.

„Je to skvelý pocit opäť tu zvíťaziť. Štart veľa vecí vyjasnil a dokázal som pozíciu ubrániť,“ vyjadril sa Rosberg. „Nico dnes jazdil skvele. Bol rýchlejší, ale prehral som už na štarte,“ doplnil Hamilton.

Lewis Hamilton nezvládol začiatok a v prvej zákrute ho obehol Rosberg. Kimi Räikkönen, ktorý dostal na mokrej vozovke šmyk sa zrazil s Fernandom Alonsom ale našťastie obaja vyviazli bez zranení. Hamiltona delilo o prvé miesto len tri sekundy a keď dostal päťsekundový trest za prekročenie bielej čiary pri výjazde z boxov tak o víťazovi bolo už rozhodnuté. Problémy v boxoch mal aj Carlos Sainz, ktorý dostal ešte aj päťsekundovú penalizáciu za prekročenie rýchlosti a tak sa rozlúčil s umiestnením v prvej desiatke.

Najbližšia Veľká cena F1 sa uskutoční o dva týždne na anglickom okruhu Silverstone.

zdroj: tasr.sk

 

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *