Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Velez-Zuzulová potvrdila svoje kvality a výsledkom je jej druhé miesto v slalome

Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová skončila vo včerajšom slalome Svetového pohára v slovinskom Maribore na skvelom druhom mieste. Víťazkou Svetového pohára sa suverénne stala Američanka Mikaela Shiffrinová.

Aktuálna 2-násobná majsterka sveta zdolala našu slalomárku s náskokom 1,03 s. Napriek tomu musela z vedúcej pozície odolávať jej tlaku. Na treťom mieste napokon skončila čerstvá bronzová medailistka z MS Šárka Strachová z Česka, ktorá zaostala o ďalšie dve stotinky sekundy.

4-bebb52073bac8d4e0a36f8cfe7c66025132982b6

V poradí slalomu víťazka Američanka Shiffrinová (479 bodov) predbehla Švédku Fridu Hansdotterovú (449 bodov), Slovenka Velez-Zuzulová si polepšila so svojimi 163 bodmi a poskočila  zo 16-nástej na 10. priečku. Ak sa jej bude dariť aj 14. marca vo švédskom Aare, tak na finálový slalom vo francúzskom Meribeli, ktorý sa uskutoční 21. marca, by ju mohli žrebovať znova v elitnej sedmičke. „To je aj mojím cieľom – dostať sa v renkingu pre nasadzovanie štartových čísel opäť medzi najlepšiu sedmičku, aby som v nasledujúcej sezóne mala výhodné čísla,“ zdôraznila pre TASR: „Dnes to bolo v daždi ťažké, mokré sme boli už na štarte, ale podmienky sme mali všetky rovnaké. V prvom kole som sa snažila ísť čo najlepšie, ale medzi prvým a druhým medzičasom som chybovala. Zaujímavé je, že ani v druhom kole sa mi pocitovo nezdalo, že by som išla až tak dobre. Takže v cieli to bolo pre mňa milé prekvapenie.“

 

zdroj: tasr.sk

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *