Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Zelený dres má opäť Sagan

102. ročník Tour de France ovládol poľský cyklista Rafal Majka. Druhú priečku obsadil Dan Martin z Cannondale-Garmin, ktorý predviedol svoj hrdinský výkon hlavne v záverečných stúpaniach. A žltý dres naďalej zostáva Britovi Chrisovi Froomerovi.

Staronovým lídrom, ktorý v cieli uzavrel prvú stovku s odstupom 24:40 min sa stal opäť Peter Sagan. Momentálne mu patrí 42. priečka a k získaniu zeleného trička využil body z rýchlostnej prémie na trati, na ktorej získal za druhé miesto 17 bodov. Saganov tím Tinkoff-Saxo prišiel o ďalšieho člena, konkrétne o Taliana Daniela Bennatiho, ktorý po zranení kolena musel odstúpil. Bennati však ešte jedinú rýchlostnú skúšku v etape stihol a pomohol tak Saganovi.

Jeho najväčší konkurent Andre Greipel obsadil až 9. miesto a nemal šancu obrátiť situáciu vo svoj prospech vzhľadom na dojazdový profil etapy. A tak v celkovom hodnotení zaostáva za Saganom o sedem bodov.

„Nevybral som si túto etapu za víťazný cieľ, no vedel som, že to bude náročné. Nachádza sa tu predsa Tourmalet. Mám rád takéto horúce počasie a teší ma, že som dostal možnosť od tímových kolegov na únik. Využil som to a vyhral som. Tento triumf venujem Ivanovi Bassovi a Daniele Bennatimu, ktorí museli odstúpiť. Rovnako tak však mojej rodine a manželke,“ vyjadril sa v prvom rozhovore po triumfe víťaz Rafal Majka.

zdroj: www.teraz.sk

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *