Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Zlato pre Slovákov

Atletická súťaž na 1. európskych hrách a zároveň ME družstiev 3. ligy, vyvrcholila v azerbajdžanskom Baku na Národnom olympijskom štadióne zostávajúcimi 19 disciplínami. Slovenský tím vybojoval po heroickom výkone zlatú medailu s iba 0,5 bodovým náskokom pred strieborným Rakúskom. Slovensko nazbieralo 458,5 bodu. Rakúsko na druhej priečke skončilo so 458 bodmi. Tretí Izrael so 439 a štvrté Moldavsko so 401. Všetky štyri tímy zároveň postúpili do 2. ligy ME.

Nakoniec rozhodli záverečné mužské štafety na 4×400 m, keď Rakúšanom nešťastne vypadol kolík a tak skončili až na 7. mieste. Čo družine okolo kapitána Marcela Lomnického stačilo na celkový triumf. “Nedá sa povedať, že sme dúfali, že im vypadne kolík, ale verili sme, že ich výrazne zdoláme a ešte toho päť a pol bodu, ktoré sme strácali, doženieme a vyhráme. Bol to pre mňa veľký zážitok. Viacerí atléti ma videli plakať, som šťastný,” povedal šéftréner reprezentácie Martin Pupiš.

Slovenský tím sa snažil nielen o postup do 2. ligy, ale aj o medailový zisk. Hneď po prvom dni sa Slovensko zaradilo na 2. miesto so stratou 11 bodov na vedúce Rakúsko. O medaily súperili hlavne tri družstvá: Rakúsko, Slovensko a Izrael. Moldavsko súperilo o postup s Azerbajdžanom.

“Mysleli sme si, že budeme druhí a boli sme s tým zmierení, pretože Rakúšania mali dobrú štafetu. Našťastie, alebo na ich nešťastie im spadol kolík a vyhrali sme o pol bodu. Prvýkrát som bol rád, že som bol kapitán tímu. Bol som na stupni s medailou, bolo to super a užil som si to. Prvýkrát v histórii hrala pre mňa naša hymna. Konečne som niečo vyhral, pretože dvakrát som bol druhý na univerziáde. Navyše tam hrala univerzitná hymna, takže by sa to aj tak nepočítalo,” uviedol kapitán Lomnický.

zdroj: tasr.sk

 

Zatiaľ tu nie sú žiadne komentáre

Zanechajte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *